Strona główna Struktura strony
Historia pasek01
 
1991

Firma Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o.o. mieszcząca się w województwie podkarpackim rozpoczyna swoją działalność transportową zrzeszając indywidualnych przewoźników, świadczących usługi transportowe w obrębie kraju do 1994 roku.

 
1995
Firma przechodzi ciągłe zmiany zyskując co raz większą ilość Klientów oraz pozyskując ich zaufanie. Dzięki czemu inwestuje w nowoczesne zaplecze technologiczne co przynosi ze sobą wymierne efekty finansowe, umacnia Firmę na rynku i pozwala na rozpoczęcie działalności na rynku międzynarodowym.


1996

Firma Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o.o. dzięki sukcesom odniesionym na rynku Europejskim rozszerza swoją działalność i wdraża system spedycyjny. Taki rozwój Firmy przyniósł za sobą nawiązanie współpracy z T.C. Dębica.

 
1997 – 1999

Stale rozwijając się Firma Omega Pilzno nadal rozbudowuje swoje zaplecze technologiczne i wzbogaca je o zakup dwóch zestawów - Volvo - 110 cbm oraz 13 zestawów Dyrkacz- Sanok.

 
VIII.1999

Rok znaczący wiele dla Firmy, która poprzez ciągłą dbałość o potrzeby Klienta zyskała na prestiżowym uznaniu Firmy Goodyear Niemcy i nawiązała z nimi współpracę.

 

2000-2005

Intensywne inwestycje. Wejście Firmy do Europy, wygranie przetargów na transporty pomiędzy państwami Unii Europejskiej, z pominięciem Polski. Zdobyła certyfikat ISO 9001:2000 oraz zdobyła nagrodę w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” i wyróżnienie jako „Solidna firma” oraz tytuł „Lider Rynku” i „Euro Leader 2005. Została sponsorem regionalnego oddziału Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

 

 

2005-2006

Omega Pilzno otwiera Autoryzowany Serwis Samochodów Ciężarowych VOLVO.

Firma inwestuje w rozbudowę infrastruktury-  powstał nowy parking dla samochodów TIR mieszczący 200 pojazdów.

W 2007 roku do grupy Kapitałowej OMEGA Pilzno dołączyło Przedsiębiorstwo Prywatnej Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej PPPKS Rzeszów. Zakup pakietu większościowego tej spółki. By być bliżej Klienta Firma otwiera nowe oddziały w Krakowie i Zabrzu.

 

 

2007-2008

Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o.o. prowadzi intensywne inwestycje stawiając na swój ciągły rozwój w efekcie czego rozwijające się zaplecze technologiczne firmy stanowi na chwilę obecna ok. 559 własnych jednostek oraz 544 naczep.

Kluczowym elementem rozwojowym Firmy jest rozpoczęcie w I kwartale 2008 budowy Podkarpackiego Parku Logistycznego o powierzchni docelowej 70 000mkw, I etap budowy to 17 000mkw oraz Otwarcie Agencji Celno-Portowej w Gdyni.

14 października odbyło się oficjalne otwarcie największego na podkarpaciu Centrum Logistycznego.


2009-2010

OMEGA Pilzno na początku roku, weszła w posiadanie nowego magazynu logistycznego w Straszęcinie. Obiekt ulokowany w miejscowości oddalonej o 14 km od Pilzna.
W związku z rozwojem Podkarpackiego Parku Logistycznego OMEGA Pilzno  sp. z o.o. zdecydowała się na powiększenie  powierzchni magazynowej oraz biurowej o 6500 mkw.
Magazyn spełnia wszystkie wymogi stawiane obiektom obsługującym złożone łańcuchy dostaw.

Wiosną 2010 do floty OMEGA Pilzno dołączyło 30 nowych pojazdów. Zakup nowych ciągników pozwoli umocnić firmę w sektorze TSL, oraz zapewnić znaczące miejsce wśród największych transportowców.


2011- 2013

Wymiana know-how, kilkunastoletnie doświadczenie i zdobyte w tym czasie uznanie na rynku pozwala firmie OMEGA Pilzno na dalszy rozwój oraz zakup nowych ciągników siodłowych oraz rozbudowę zaplecza warsztatowego.

 


 

 


 
 
 
  E-prezenty   Filmy reklamowe   Rekrutacja
 
Projekt i realizacja: OPTEAM S.A.