Agencja celna w ramach obsługi logistycznej

Jeśli pojazdy ciężarowe, statki, kontenery i magazyny są podstawowym budulcem łańcucha dostaw, to agencje celne stanowią klamrę łączącą go w całość. Integrując obsługę celną z usługami transportowymi i składowaniem, operatorzy logistyczni umożliwiają swoim klientom łatwiejszą optymalizację i lepszą kontrolę nad procesami w międzynarodowym obrocie towarów.

Co to jest agencja celna?

Agencje celne zajmują się reprezentowaniem przedsiębiorstw przed organami celno-skarbowymi w zakresie odpraw celnych w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Umożliwiają firmom korzystanie z uproszczeń i ułatwień związanych z importem, eksportem oraz tranzytem. Posiadając status AEO, gwarantują obsługę na najwyższym poziomie, nieustannie rozwijając swoje usługi i możliwości, aby móc sprostać zmieniającej się rzeczywistości.

 

Usługi celne stanowią kropkę nad „i” w międzynarodowej wymianie dóbr, która bez udziału agentów celnych byłaby niemożliwa. Przedsiębiorcom, którzy zajmują się importem i eksportem zależy na optymalizacji. Sprowadzenie towaru spoza Unii nie wiąże się jedynie z jego fizyczną relokacją w ciężarówce, czy ustawieniem na regale w magazynie, ale również z jego poprawnym ocleniem. Jeśli operator logistyczny dysponuje własną agencją celną, może świadczyć wszystkie te usługi w ramach jednego pełnomocnictwa. To zasadniczo ułatwia sprawę klientowi – mówi Katarzyna Baran, kierownik działu celnego w Omedze Pilzno.

 

Sprawdź ofertę obsługi celnej Omegi Pilzno.

 

Agencja celna obsługa logistyczna Omegi Pilzno na terenie Polski

 

Agencja celna a obsługa logistyczna w ramach jednego pełnomocnictwa

Od wielu lat Agencja Celna Omega Pilzno świadczy kompleksowe usługi celne. Nasze lokalizacje zarówno na południu (Mokrzec, Jasionka), jak i na północy kraju (Gdynia, Gdańsk) oraz bogaty wachlarz dedykowanych rozwiązań pozwalają nam skutecznie obsługiwać klientów, którzy jednocześnie importują towary z różnych obszarów świata i eksportują do krajów trzecich.

 

W ramach agencji celnej Omegi Pilzno funkcjonują składy celne w Mokrzcu i Gdańsku, które dają importerom dodatkowe możliwości operacyjne. Pozwalają przykładowo na zawieszenie należności celno-podatkowych, które obowiązuje przez cały okres składowania towarów. Umożliwiają również stopniowe dopuszczenie do obrotu części sprowadzonego towaru oraz reeksportowanie towarów pochodzących z państw trzecich.

 

Zatem w zakresie jednego pełnomocnictwa, współpracując z jednym operatorem logistycznym, klient może sprowadzać towary ciężarówkami np. z Mołdawii, Turcji, Ukrainy czy z Serbii oraz kontenery z Chin, dokonując odprawy celnej w dogodny dla siebie sposób lub składować sprowadzony towar pod dozorem celnym bez ograniczeń czasowych. Taką przewagę daje funkcjonowanie agencji celnej w ramach dużego operatora logistycznego, który prowadzi transport zarówno unijny, jak i „poza unijny” we wszystkich kierunkach.

 

Dzięki międzynarodowemu certyfikatowi AEO, potwierdzającemu wzorową współpracę z administracją celną, Omega Pilzno zapewnia najwyższy poziom obsługi w zakresie odpraw celnych. Nasza jakość i kompetencje znalazły również potwierdzenie w uzyskanych certyfikatach jakościowych ISO.

 

Potrzebujesz kompleksowej obsługi logistycznej? Skontaktuj się z Omegą Pilzno.

Powrót do wszystkich artykułów