Agregaty z panelami słonecznymi – ekologia łańcucha chłodniczego

„Zielone” technologie coraz śmielej wkraczają do branży transportowej. Do ciągników siodłowych na gaz już się przyzwyczailiśmy. Na ciężarówki zasilane prądem musimy jeszcze poczekać, ale prawdopodobnie krócej niż się wydaje. Jednak obecnie przyjazne dla środowiska mogą być również naczepy chłodnie, które wyposażono w panele słoneczne.

Chłodnia z agregatem na panele słoneczne – nowość w flocie Omegi Pilzno

  • Flotę naczep Omegi Pilzno wzbogaciły 32 chłodnie z nowoczesnymi agregatami na panele słoneczne do zmniejszenia spalania oleju napędowego.
  • Nawet do 760 litrów oleju napędowego oszczędzi rocznie każda z chłodni z nowym agregatem na panele fotowoltaiczne do ciężarówek chłodniczych.
  • Omega Pilzno pewnie weszła w świat ekologistyki, tworząc niskoemisyjne zestawy ciężarowe.

Agregat do naczepy chłodni na panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne do ciężarówki-chłodni

Najnowszym nabytkiem Omegi Pilzno są naczepy chłodnicze marki Shmitz – każda z nich jest wyposażona w najwyższej klasy agregat na panele słoneczne Thermo King Advancer A-400. Urządzenia te oferują m.in. sterownik z kolorowym wyświetlaczem i bardzo intuicyjną obsługą oraz precyzyjną kontrolę nad temperaturą wewnątrz chłodni. Najważniejszą cechą nowych agregatów jest jednak oszczędność paliwa, którą osiągnięto dzięki zastosowaniu paneli słonecznych.

Nawet do 760 litrów oleju napędowego rocznie może zaoszczędzić agregat z panelami fotowoltaicznymi do ciężarówki-chłodni.

Agregaty Advancer A-400 wyposażono w panele o mocy 50 W, które są wbudowane w strukturę urządzenia, na jego szczycie. Osiągnięta dzięki temu obniżenie spalania przekłada się również na zmniejszenie o 30% emisji spalin, w tym cząstek stałych i CO2 do atmosfery. Ważną cechą jest również niezawodność tego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych agregat działa o 16% króciej, co pozwala także na wydłużenie żywotności urządzenia. Więcej na temat nowych chłodni można dowiedzieć się z filmu na kanale CplusE:

Ekologiczny agregat do naczepy chłodni i inne eko-technologie w Omedze Pilzno

Zakup chłodni z nowoczesnymi agregatami na panele słoneczne o obniżonym spalaniu wpisuje się w ścieżkę zrównoważonego rozwoju, którą wytrwale kroczymy. Kontynuujemy trend implementacji „zielonych” technologii we wszystkich obszarach działania Omegi Pilzno. Ekologiczny marsz zapoczątkowaliśmy zakupem 50 ciągników siodłowych napędzanych gazem ziemnym. Łącząc transport LNG z lekkimi naczepami i oponami o obniżonych oporach toczenia realnie zmniejszamy ślad węglowy dla naszych klientów. Kolejnym krokiem będzie zwiększenie liczby „niskoemisyjnych” ciężarówek, które zaplanowane jest w 2021 roku. To jednak nie wszystkie działania w obszarze ekologii, które prowadzimy. Dla przykładu warto dodać, że nasze magazyny oraz obiekty użytkowe wyposażamy sukcesywnie w panele słoneczne oraz oświetlenie LED.

Powrót do wszystkich artykułów