Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Martwe strefy ciężarówek – przepisy w Europie

Od kwietnia obowiązuje grzywna w wysokości 135 euro za brak nalepek „angles morts”. Nowe wymogi dla ciężarówek we Francji powstały w trosce o nieosłoniętych uczestników ruchu drogowego, którzy zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia martwych stref w tego typu pojazdach. Nie obyło się jednak bez kontrowersji i pytań o skuteczność zaproponowanych rozwiązań.

Czytaj dalej

Transport materiałów niebezpiecznych – ADR

Materiały niebezpieczne transportowane są z uwzględnieniem ścisłych norm. Kierowcy wykonujący tego typu przewozy muszą mieć specjalne uprawnienia, a ciężarówki należy odpowiednio wyposażyć. Co to jest transport ADR i czym się charakteryzuje?

Czytaj dalej

„Zielone” magazyny – zyski w długiej perspektywie

Ekologiczne podejście do logistyki nie jest nowym zjawiskiem, jednak w ostatnich latach „zielone” technologie stosowane w obiektach magazynowych przestały być jedynie ciekawostką i drogim dodatkiem. Obecnie są realnym rozwiązaniem na długofalowe obniżenie kosztów oraz rzeczywiste zmniejszenie śladu węglowego nieruchomości logistycznych.

Czytaj dalej

Transport chłodniczy

Przewóz towarów wrażliwych termicznie jest jedną z najważniejszych gałęzi transportu. Od zachowania procedur sanitarnych, wysokiej jakości naczep czy skrupulatnie przeszkolonych kierowców zależy nie tylko świeżość produktów w naszych sklepach, ale także ich bezpieczeństwo dla zdrowia.

Czytaj dalej

Tranzyt celny po brexicie

Wynegocjowane w ostatnich dniach 2020 roku porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią pozwoliło uniknąć totalnej zapaści na granicy, ale nie stało się remedium na wszystkie problemy. Choć brexit nie zatrzymał branży transportowej, to okazał się dla przewoźników wielkim hamulcowym. Głównie przez dodatkowe formalności. O czym trzeba pamiętać?

Czytaj dalej
Co to jest łańcuch dostaw?

Czym jest łańcuch dostaw?

Konkurencyjność w biznesie od dawna nie sprowadza się jedynie do cech produktu. Bywa, że ważniejsze jest to, jak szybko produkt powstanie i kiedy dotrze na miejsce. W tym obszarze główną rolę odgrywa m.in. sprawność zarządzania łańcuchem dostaw

Czytaj dalej