Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Co to jest logistyka i czy warto ją studiować?

Początki tej interdyscyplinarnej dziedziny są ściśle związane z planowaniem zaopatrzenia dla działań wojennych. Obecnie jej wizerunek kształtują globalny rynek oraz wolny handel, a przyszłość zapewne zdefiniuje postęp technologiczny. Czy logistyka to dobry kierunek rozwoju kariery w 2021 roku?

Czytaj dalej

Rok 2020 – czy branża TSL dała się zaskoczyć?

Mijający rok upłynął na całym świecie pod znakiem pandemii. Branża TSL nie była wyjątkiem i musiała stawić czoła nowej rzeczywistości. Choć transport i spedycja mierzyły się z wieloma trudnościami, to logistyka zaliczyła niespodziewany wzrost. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę najważniejszych wydarzeń, które miały wpływ na branżę TSL w mijającym roku.

Czytaj dalej

Omega Pilzno na spotkaniu z ministrem transportu Wielkiej Brytanii

Jako jedyna firma transportowa z Polski mogliśmy przedstawić punkt widzenia oraz wątpliwości unijnych przewoźników drogowych związane z brexitem. Grant Shapps, Sekretarz Transportu WB odpowiadał na pytania o kwestie celne oraz rozwiązania logistyczne na granicy, które będą obowiązywały po zakończeniu okresu przejściowego.

Czytaj dalej

Historyczne wyniki branży e-commerce – Jak przygotować logistykę na sezonowe wzrosty sprzedaży?

Badania rynku pokazują, że świąteczne zakupy robione przez internet stają się polską tradycją, która w roku pandemii zyskała szerokie grono nowych zwolenników. Wzrost zainteresowania ofertą e-sklepów okazał się rekordowy, co jest powodem zarówno szczęścia, jak i potencjalnych kłopotów dla ich właścicieli. Sprostanie stale rosnącej liczbie zamówień jest dużym wyzwaniem, szczególnie od strony operacji logistycznych.

Czytaj dalej

Jak przechowywać opony? Poradnik magazynowania

Choć opony w niczym nie przypominają artykułów spożywczych, to przy ich składowaniu często należy kierować się podobnymi zasadami. Scharakteryzowaliśmy najkorzystniejsze warunki, w których tego typu towar powinien być przechowywany.

Czytaj dalej