Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Czym zajmuje się spedycja?

Sprawna organizacja transportu obejmuje znacznie więcej działań niż ustalenie miejsca odbioru i dostarczenia ładunku. Dodatkowe zadania „okołotransportowe” leżą w gestii spedycji, co czyni ją jednym z najważniejszych elementów logistyki.

Czytaj dalej

Wdrożenie e-TOLL nie idzie zgodnie z planem

Dotychczasowy polski system poboru opłat drogowych viaTOLL ma zastać niebawem zamieniony na nowe rozwiązanie. Wdrożenie nie przebiega jednak tak, jak chciałyby tego krajowe organizacje transportowe, przedsiębiorcy oraz rynek. Kiedy wystartuje e-TOLL?

Czytaj dalej

Szybki rozwój logistyki magazynowej – nowe miejsca pracy na Podkarpaciu

Pandemia okazała się silnym ciosem wymierzonym w globalny rynek. Są jednak branże i przedsiębiorstwa, które odnotowały znaczny wzrost. Na kryzysie skorzystał sektor logistyki magazynowej, oferujący w tych trudnych czasach pewną pracę oraz możliwość łatwego poszerzenia kompetencji. Branża szczególnie dobrze rozwija się w województwie podkarpackim, a do liderów regionu należy Omega Pilzno.

Czytaj dalej

Martwe strefy ciężarówek – przepisy w Europie

Od kwietnia obowiązuje grzywna w wysokości 135 euro za brak nalepek „angles morts”. Nowe wymogi dla ciężarówek we Francji powstały w trosce o nieosłoniętych uczestników ruchu drogowego, którzy zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia martwych stref w tego typu pojazdach. Nie obyło się jednak bez kontrowersji i pytań o skuteczność zaproponowanych rozwiązań.

Czytaj dalej

Transport materiałów niebezpiecznych – ADR

Materiały niebezpieczne transportowane są z uwzględnieniem ścisłych norm. Kierowcy wykonujący tego typu przewozy muszą mieć specjalne uprawnienia, a ciężarówki należy odpowiednio wyposażyć. Co to jest transport ADR i czym się charakteryzuje?

Czytaj dalej

„Zielone” magazyny – zyski w długiej perspektywie

Ekologiczne podejście do logistyki nie jest nowym zjawiskiem, jednak w ostatnich latach „zielone” technologie stosowane w obiektach magazynowych przestały być jedynie ciekawostką i drogim dodatkiem. Obecnie są realnym rozwiązaniem na długofalowe obniżenie kosztów oraz rzeczywiste zmniejszenie śladu węglowego nieruchomości logistycznych.

Czytaj dalej