Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Dzienny czas pracy kierowcy zawodowego

Kierowca w ciągu jednej doby może wykonywać czynności związane ze swoją pracą jedynie w ściśle określonych ramach czasowych. Pracy nie może być zbyt dużo, a odpoczynku za mało. Ile tak naprawdę może pracować kierowca?

Czytaj dalej

Opłaty drogowe w Europie – transport ciężki

Są jednym z ważniejszych elementów planowania korytarzy transportowych. Stanowią istotną część kosztów przewozu pojazdami ciężarowymi. Na ich stawki wpływa czynnik ekologiczny. Ile tak naprawdę kosztują opłaty drogowe w Europie?

Czytaj dalej

Czas pracy kierowcy – o co w tym chodzi?

Żaden inny zawód nie ma tak skrupulatnie określonych norm czasu pracy i odpoczynku jak kierowcy zawodowi. Z uwagi na terminowość dostaw, w ich codziennej aktywności każda minuta się liczy, ale jest także liczona przez tachograf, który stoi na straży zachowania przepisów. Pomożemy Ci je zrozumieć.

Czytaj dalej