Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Transport chłodniczy

Przewóz towarów wrażliwych termicznie jest jedną z najważniejszych gałęzi transportu. Od zachowania procedur sanitarnych, wysokiej jakości naczep czy skrupulatnie przeszkolonych kierowców zależy nie tylko świeżość produktów w naszych sklepach, ale także ich bezpieczeństwo dla zdrowia.

Czytaj dalej

Tranzyt celny po brexicie

Wynegocjowane w ostatnich dniach 2020 roku porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią pozwoliło uniknąć totalnej zapaści na granicy, ale nie stało się remedium na wszystkie problemy. Choć brexit nie zatrzymał branży transportowej, to okazał się dla przewoźników wielkim hamulcowym. Głównie przez dodatkowe formalności. O czym trzeba pamiętać?

Czytaj dalej
Co to jest łańcuch dostaw?

Czym jest łańcuch dostaw?

Konkurencyjność w biznesie od dawna nie sprowadza się jedynie do cech produktu. Bywa, że ważniejsze jest to, jak szybko produkt powstanie i kiedy dotrze na miejsce. W tym obszarze główną rolę odgrywa m.in. sprawność zarządzania łańcuchem dostaw

Czytaj dalej

Praca i odpoczynek kierowcy – cykl tygodniowy

Wynikające z rozporządzenia WE 561/2006 okresy pracy oraz odpoczynku nie mogą wykraczać poza ściśle określone ramy również w okresie tygodnia. Czas wykonywania zadań oraz pauzy jest dokładnie uregulowany, a przekroczenia norm wiążą się z dotkliwymi karami finansowymi.

Czytaj dalej
Co to jest logistyka?

Co to jest logistyka i czy warto ją studiować?

Początki tej interdyscyplinarnej dziedziny są ściśle związane z planowaniem zaopatrzenia dla działań wojennych. Obecnie jej wizerunek kształtują globalny rynek oraz wolny handel, a przyszłość zapewne zdefiniuje postęp technologiczny. Czy logistyka to dobry kierunek rozwoju kariery w 2021 roku?

Czytaj dalej