Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

Otworzyliśmy czwartą w Polsce stację LNG

Na europejskiej mapie stacji oferujących dostęp do alternatywnych paliw, Polska jest w zasadzie białą plamą. Obecnie na terenie kraju funkcjonują jedynie cztery miejsca, dające możliwość tankowania ciekłego gazu ziemnego (LNG). Najnowszą z nich uruchomiła Omega Pilzno na terenie własnego parku logistycznego w Mokrzcu.

Czytaj dalej

Od czego zależy klasa magazynu?

Szukając powierzchni do składowania swoich towarów, przyszły klient logistyki kontraktowej może natknąć się na rozmaite opisy i klasyfikacje magazynów, które niewiele mówią osobie niezwiązanej z branżą. Z tego artykułu czytelnik dowie się, czym są klasy magazynów i co się za nimi kryje.

Czytaj dalej

Grupa Żywiec wybrała ekologiczne zestawy

Omega Pilzno rozpoczęła świadczenie usług transportowych dla Grupy Żywiec z wykorzystaniem ekologicznych zestawów ciężarowych. Współpraca nakierowana jest na obniżenie emisji szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych przy transporcie piwa.

Czytaj dalej

Rodzaje kontenerów – transport morski

Kontenery na zawsze zmieniły globalny transport towarów. Choć obecnie najczęściej wykorzystywane są standardowe rozwiązania do przewozu drobnicy, to kontenery oferują o wiele więcej. Dowiedz się jakie typy kontenerów możesz wykorzystać w swoim biznesie.

Czytaj dalej

Fotowoltaika w branży logistycznej

Biznes kierujący się zasadą zrównoważonego rozwoju, musi brać pod uwagę inwestycję w ekologiczne technologie. Są przyjazne dla środowiska i sprzyjają oszczędnościom. Najlepszy efekt przynoszą jednak, gdy projektuje się je w ambitnej skali, jak w przypadku naszych farm fotowoltaicznych.

Czytaj dalej