Arriving white truck on the road in a rural landscape at sunset
business services shipping cargo containers import and export transportation international ocean fright from Thailand aerial view
IVECO LNG
Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.
Semi Truck Driver

Ostatnie wpisy

magazyn Mokrzec

Przepływ towarów w magazynie logistycznym

Jasne reguły określające sposób w jaki towar będzie przemieszczał się w ramach magazynu, pozwalają na zwiększenie sprawności wykonywanych operacji logistycznych oraz na ich lepszą kontrolę. Z tego artykułu dowiesz się jakie metody kryją się pod skrótami FIFO, LIFO oraz FEFO i dlaczego stosuje się je w logistyce.

Czytaj dalej
własny tabor

Czy firmie produkcyjnej opłaca się utrzymywać własny transport?

Tabor pojazdów ciężarowych funkcjonujący w ramach firmy produkcyjnej, daje poczucie kontroli nad przepływem produktów, których transport wydaje się elastycznie dostosowywać do potrzeb przedsiębiorstwa. W rzeczywistości jednak własna flota wiąże się z ogromnymi kosztami stałymi, na których poniesienie musimy się godzić. Można ich jednak uniknąć.

Czytaj dalej
kontenerpalletwide

Kontener o pojemności naczepy plandekowej – 33 europalety

Standaryzacja całkowicie zmieniła globalny transport. Jest bowiem czynnikiem, który nie tylko ułatwia planowanie, ale sprawia też, że na każdym etapie procesu transportowego nadawca, przewoźnik i odbiorca potrzebują tych samych środków do obsługi operacji logistycznych.

Czytaj dalej

Otworzyliśmy czwartą w Polsce stację LNG

Na europejskiej mapie stacji oferujących dostęp do alternatywnych paliw, Polska jest w zasadzie białą plamą. Obecnie na terenie kraju funkcjonują jedynie cztery miejsca, dające możliwość tankowania ciekłego gazu ziemnego (LNG). Najnowszą z nich uruchomiła Omega Pilzno na terenie własnego parku logistycznego w Mokrzcu.

Czytaj dalej

Od czego zależy klasa magazynu?

Szukając powierzchni do składowania swoich towarów, przyszły klient logistyki kontraktowej może natknąć się na rozmaite opisy i klasyfikacje magazynów, które niewiele mówią osobie niezwiązanej z branżą. Z tego artykułu czytelnik dowie się, czym są klasy magazynów i co się za nimi kryje.

Czytaj dalej