FTL Omega Pilzno

FTL

Omega Pilzno na spotkaniu z ministrem transportu Wielkiej Brytanii

Jako jedyna firma transportowa z Polski mogliśmy przedstawić punkt widzenia oraz wątpliwości unijnych przewoźników drogowych związane z brexitem. Grant Shapps, Sekretarz Transportu WB odpowiadał na pytania o kwestie celne oraz rozwiązania logistyczne na granicy, które będą obowiązywały po zakończeniu okresu przejściowego.

Czytaj dalej

Dzienny czas pracy kierowcy zawodowego

Kierowca w ciągu jednej doby może wykonywać czynności związane ze swoją pracą jedynie w ściśle określonych ramach czasowych. Pracy nie może być zbyt dużo, a odpoczynku za mało. Ile tak naprawdę może pracować kierowca?

Czytaj dalej

Opłaty drogowe w Europie – transport ciężki

Są jednym z ważniejszych elementów planowania korytarzy transportowych. Stanowią istotną część kosztów przewozu pojazdami ciężarowymi. Na ich stawki wpływa czynnik ekologiczny. Ile tak naprawdę kosztują opłaty drogowe w Europie?

Czytaj dalej

Czas pracy kierowcy – o co w tym chodzi?

Żaden inny zawód nie ma tak skrupulatnie określonych norm czasu pracy i odpoczynku jak kierowcy zawodowi. Z uwagi na terminowość dostaw, w ich codziennej aktywności każda minuta się liczy, ale jest także liczona przez tachograf, który stoi na straży zachowania przepisów. Pomożemy Ci je zrozumieć.

Czytaj dalej