FTL Omega Pilzno

FTL

Tranzyt celny po brexicie

Wynegocjowane w ostatnich dniach 2020 roku porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią pozwoliło uniknąć totalnej zapaści na granicy, ale nie stało się remedium na wszystkie problemy. Choć brexit nie zatrzymał branży transportowej, to okazał się dla przewoźników wielkim hamulcowym. Głównie przez dodatkowe formalności. O czym trzeba pamiętać?

Czytaj dalej
Co to jest łańcuch dostaw?

Czym jest łańcuch dostaw?

Konkurencyjność w biznesie od dawna nie sprowadza się jedynie do cech produktu. Bywa, że ważniejsze jest to, jak szybko produkt powstanie i kiedy dotrze na miejsce. W tym obszarze główną rolę odgrywa m.in. sprawność zarządzania łańcuchem dostaw

Czytaj dalej

Praca i odpoczynek kierowcy – cykl tygodniowy

Wynikające z rozporządzenia WE 561/2006 okresy pracy oraz odpoczynku nie mogą wykraczać poza ściśle określone ramy również w okresie tygodnia. Czas wykonywania zadań oraz pauzy jest dokładnie uregulowany, a przekroczenia norm wiążą się z dotkliwymi karami finansowymi.

Czytaj dalej
Co to jest logistyka?

Co to jest logistyka i czy warto ją studiować?

Początki tej interdyscyplinarnej dziedziny są ściśle związane z planowaniem zaopatrzenia dla działań wojennych. Obecnie jej wizerunek kształtują globalny rynek oraz wolny handel, a przyszłość zapewne zdefiniuje postęp technologiczny. Czy logistyka to dobry kierunek rozwoju kariery w 2021 roku?

Czytaj dalej

Omega Pilzno na spotkaniu z ministrem transportu Wielkiej Brytanii

Jako jedyna firma transportowa z Polski mogliśmy przedstawić punkt widzenia oraz wątpliwości unijnych przewoźników drogowych związane z brexitem. Grant Shapps, Sekretarz Transportu WB odpowiadał na pytania o kwestie celne oraz rozwiązania logistyczne na granicy, które będą obowiązywały po zakończeniu okresu przejściowego.

Czytaj dalej