FTL Omega Pilzno

FTL

Czym zajmuje się spedycja?

Sprawna organizacja transportu obejmuje znacznie więcej działań niż ustalenie miejsca odbioru i dostarczenia ładunku. Dodatkowe zadania „okołotransportowe” leżą w gestii spedycji, co czyni ją jednym z najważniejszych elementów logistyki.

Czytaj dalej

Wdrożenie e-TOLL nie idzie zgodnie z planem

Dotychczasowy polski system poboru opłat drogowych viaTOLL ma zastać niebawem zamieniony na nowe rozwiązanie. Wdrożenie nie przebiega jednak tak, jak chciałyby tego krajowe organizacje transportowe, przedsiębiorcy oraz rynek. Kiedy wystartuje e-TOLL?

Czytaj dalej

Martwe strefy ciężarówek – przepisy w Europie

Od kwietnia obowiązuje grzywna w wysokości 135 euro za brak nalepek „angles morts”. Nowe wymogi dla ciężarówek we Francji powstały w trosce o nieosłoniętych uczestników ruchu drogowego, którzy zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia martwych stref w tego typu pojazdach. Nie obyło się jednak bez kontrowersji i pytań o skuteczność zaproponowanych rozwiązań.

Czytaj dalej

Transport materiałów niebezpiecznych – ADR

Materiały niebezpieczne transportowane są z uwzględnieniem ścisłych norm. Kierowcy wykonujący tego typu przewozy muszą mieć specjalne uprawnienia, a ciężarówki należy odpowiednio wyposażyć. Co to jest transport ADR i czym się charakteryzuje?

Czytaj dalej

Transport chłodniczy

Przewóz towarów wrażliwych termicznie jest jedną z najważniejszych gałęzi transportu. Od zachowania procedur sanitarnych, wysokiej jakości naczep czy skrupulatnie przeszkolonych kierowców zależy nie tylko świeżość produktów w naszych sklepach, ale także ich bezpieczeństwo dla zdrowia.

Czytaj dalej

Tranzyt celny po brexicie

Wynegocjowane w ostatnich dniach 2020 roku porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią pozwoliło uniknąć totalnej zapaści na granicy, ale nie stało się remedium na wszystkie problemy. Choć brexit nie zatrzymał branży transportowej, to okazał się dla przewoźników wielkim hamulcowym. Głównie przez dodatkowe formalności. O czym trzeba pamiętać?

Czytaj dalej