Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.

Logistyka kontraktowa

Fulfillment – obsługa logistyczna dla e-commerce

Klient kupujący towar w sieci chce, by jego zamówienie dotarło do niego jak najszybciej. Z uwagi na to, krótki czas realizacji zamówienia jest ważną cechą sklepu internetowego, co gwarantuje jedynie sprawnie prowadzona logistyka. Jak zapewnić płynność dostaw, gdy brakuje czasu na samodzielne pakowanie i wysyłanie produktów? Odpowiedzią jest fulfillment.

Czytaj dalej
magazyn Mokrzec

Przepływ towarów w magazynie logistycznym

Jasne reguły określające sposób w jaki towar będzie przemieszczał się w ramach magazynu, pozwalają na zwiększenie sprawności wykonywanych operacji logistycznych oraz na ich lepszą kontrolę. Z tego artykułu dowiesz się jakie metody kryją się pod skrótami FIFO, LIFO oraz FEFO i dlaczego stosuje się je w logistyce.

Czytaj dalej

Od czego zależy klasa magazynu?

Szukając powierzchni do składowania swoich towarów, przyszły klient logistyki kontraktowej może natknąć się na rozmaite opisy i klasyfikacje magazynów, które niewiele mówią osobie niezwiązanej z branżą. Z tego artykułu czytelnik dowie się, czym są klasy magazynów i co się za nimi kryje.

Czytaj dalej

Fotowoltaika w branży logistycznej

Biznes kierujący się zasadą zrównoważonego rozwoju, musi brać pod uwagę inwestycję w ekologiczne technologie. Są przyjazne dla środowiska i sprzyjają oszczędnościom. Najlepszy efekt przynoszą jednak, gdy projektuje się je w ambitnej skali, jak w przypadku naszych farm fotowoltaicznych.

Czytaj dalej