Car and trucks rushing on multiple lane highway at Turin bypass, Italy, one of the most important business and industrial poles in Northern Italy.

Logistyka kontraktowa

„Zielone” magazyny – zyski w długiej perspektywie

Ekologiczne podejście do logistyki nie jest nowym zjawiskiem, jednak w ostatnich latach „zielone” technologie stosowane w obiektach magazynowych przestały być jedynie ciekawostką i drogim dodatkiem. Obecnie są realnym rozwiązaniem na długofalowe obniżenie kosztów oraz rzeczywiste zmniejszenie śladu węglowego nieruchomości logistycznych.

Czytaj dalej

Historyczne wyniki branży e-commerce – Jak przygotować logistykę na sezonowe wzrosty sprzedaży?

Badania rynku pokazują, że świąteczne zakupy robione przez internet stają się polską tradycją, która w roku pandemii zyskała szerokie grono nowych zwolenników. Wzrost zainteresowania ofertą e-sklepów okazał się rekordowy, co jest powodem zarówno szczęścia, jak i potencjalnych kłopotów dla ich właścicieli. Sprostanie stale rosnącej liczbie zamówień jest dużym wyzwaniem, szczególnie od strony operacji logistycznych.

Czytaj dalej

Jak przechowywać opony? Poradnik magazynowania

Choć opony w niczym nie przypominają artykułów spożywczych, to przy ich składowaniu często należy kierować się podobnymi zasadami. Scharakteryzowaliśmy najkorzystniejsze warunki, w których tego typu towar powinien być przechowywany.

Czytaj dalej

Fulfillment – obsługa logistyczna dla e-commerce

Klient kupujący towar w sieci chce, by jego zamówienie dotarło do niego jak najszybciej. Z uwagi na to, krótki czas realizacji zamówienia jest ważną cechą sklepu internetowego, co gwarantuje jedynie sprawnie prowadzona logistyka. Jak zapewnić płynność dostaw, gdy brakuje czasu na samodzielne pakowanie i wysyłanie produktów? Odpowiedzią jest fulfillment.

Czytaj dalej