Kontener o pojemności naczepy plandekowej – 33 europalety

Standaryzacja całkowicie zmieniła globalny transport. Jest bowiem czynnikiem, który nie tylko ułatwia planowanie, ale sprawia też, że na każdym etapie procesu transportowego nadawca, przewoźnik i odbiorca potrzebują tych samych środków do obsługi operacji logistycznych.

Najlepszym przykładem ustandaryzowanego rozwiązania, które wyznaczyło kierunek rozwoju branży transportowej na całym świecie, jest kontener. Ze swoimi ściśle określonymi wymiarami, budową oraz elementami umożliwiającymi bezpieczne piętrowanie i przewóz, stanowi doskonale uniwersalny środek transportu. Podobnie rozpowszechnioną w branży normą są palety. Ile palet wchodzi do kontenera?

Europaleta wymiary

Funkcja palety jest bardzo prosta. Stanowi ona twarde podłoże, na którym łatwiej układać i zabezpieczyć większe ilości towaru drobnicowego. Zaprojektowano je tak, by ułatwiały operacje przeładunkowe z wykorzystaniem wózków widłowych, a standardowe wymiary europalety mają umożliwiać łatwe planowanie załadunku. Obecnie najczęściej wykorzystywanym we Europie standardem jest „europaleta”, która powstała w latach 50. ubiegłego stulecia i została stworzona w taki sposób, by pasować do większości wózków widłowych.

Europaleta wymiary

Czy wiesz, że? Choć palety wykonywane są zwykle z drewna, to obecnie coraz częściej spotyka się palety plastikowe, które są trwalsze i nadają się do recyklingu.

Ile palet wchodzi do kontenera HC 45’ Pallet Wide?

Nie dziwi zatem, że połączenie obu wymienionych powyżej standardów jest korzystne dla osób planujących transport. Z uwagi na to powstały specjalne środki transportowe, które sprawiają, że przewóz palet w kontenerach jest optymalny i pod względem liczby palet możliwych do przewiezienia, nie różni się w zasadzie od standardowej naczepy plandekowej. Przykładem kontenera, który najlepiej sprawdza się przy przewozie palet jest HC 45’ – Pallet Wide. Ile palet wchodzi do tego kontenera?

Ile palet wchodzi do kontenera?

Cechuje się on nie tylko zwiększoną szerokością, która pozwala na ustawienie trzech europalet w jednym rzędzie, ale jest także wydłużony, co umożliwia wyplenienie jego przestrzeni ładunkowej 33 paletami w standardzie euro. To dokładnie taka sama liczba palet, którą zmieszczą naczepy plandekowe.

Ile palet do kontenera?

Kontenery tego typu są szczególnie popularne na żeglugowych szlakach bliskiego zasięgu, których najlepszym przykładem są relacje wewnątrzeuropejskie. To obszar transportowy na którym logistyka morska mocno konkuruje z przewozami drogowymi. Dzięki temu, że kontener HC 45’ Pallet Wide umożliwia przewiezienie 33 europalet, pozwala na optymalizację kosztów transportowych, poprzez skorzystanie z udogodnień oferowanych przez transport intermodalny.

Rozkład europalet w pozostałych kontenerach

Choć kontener paletowy (HC 45’ Pallet Wide) jest najbardziej wydajnym sposobem na przewożenie palet w transporcie intermodalnym, to inne kontenery również umożliwiają załadunek europalet. Poniżej prezentujemy sposoby na optymalne rozmieszczenie palet w przestrzeni ładunkowej różnych rodzajów kontenerów.
 

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 20’ DV?

Mieści 11 europalet w jednej warstwie.

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 20’ DV?

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 40’ DV?

Mieści 24 europalety w jednej warstwie.

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 40’ DV?

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 40’ PALLET WIDE?

Mieści 30 europalet w jednej warstwie.

Ile palet wchodzi do kontenera morskiego 40’ PALLET WIDE?

Powrót do wszystkich artykułów