Największe zamówienie w Polsce na ekologiczne ciągniki siodłowe!

Grupa OMEGA Pilzno kupiła 50 ciągników siodłowych na LNG. Wybieramy ekologiczne i niskoemisyjne rozwiązania, wyznaczając nowe standardy w branży. W planach jest budowa pierwszej na Podkarpaciu stacji paliw oferującej tankowanie LNG.

Gazowe ciągniki IVECO LNG S-WAY Natural Power trafiły do nas w marcu i są już w ofercie dla naszych klientów. Zakup ten jest pierwszym krokiem na ścieżce wiodącej do utworzenia największej „ecofloty” w Polsce. Za cel stawiamy sobie wyznaczenie ekologicznego trendu w rodzimym transporcie.

Przewóz rzeczy pojazdami napędzanymi LNG – wejdź na stronę ecofriendly-transport.com i transportuj ekologicznie.

Ciągniki siodłowe na LNG

Ekoflota Omegi Pilzno.

 

Zmniejszona emisja szkodliwych substancji – ciągniki siodłowe na LNG

Obecnie tabor 700 konwencjonalnych pojazdów Omegi Pilzno spełnia normy ograniczenia emisji szkodliwych substancji (Euro 6). Proekologiczne zmiany są jednak konieczne i wymagają większego zaangażowania zarówno po stronie klientów, jak i samych firm transportowych. Z uwagi na to postanowiliśmy oddać do eksploatacji 50 nowych ciągników siodłowych napędzanych gazem LNG, dzięki którym można prowadzić transport, cechujący się znacznie zmniejszoną emisją szkodliwych substancji.

Ciągniki siodłowe na LNG - mniejsza emisja cząstek stałych

Nowe pojazdy Omegi Pilzno ograniczają emisję cząstek stałych do minimum.

Ekologiczne pojazdy IVECO LNG S-WAY Natural Power są bezkompromisowe i razem z niską emisją szkodliwych substancji oferują zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Ponadto nasze nowe pojazdy napędzane gazem są standardowo lżejsze od ciężarówek napędzanych olejem napędowym o 100 kg.

INVECO LNG - redukcja NO2

Silniki LNG osiągają znaczną redukcję szkodliwego dwutlenku azotu.

Wyposażone są również w energooszczędne światła LED oraz aerodynamiczne spojlery. Nowe pojazdy IVECO S-WAY będą też docenione przez naszych kierowców, ponieważ zastosowano w nich najnowsze technologie – w tym obsługę systemów pojazdu za pomocą telefonu. Dodatkowo są niezwykle komfortowe, mają powiększoną kabinę, zostały wyposażone w duże lodówki, retardery, podgrzewane i wentylowane fotele oraz bardzo wygodne leżanki.

Ciągniki siodłowe na LNG -obniżenie emisji CO2

W przypadku wykorzystania biometanu obniżenie emisji CO2 może sięgać 95%.

Przeczytaj, o ile bardziej ekologiczny jest transport z wykorzystaniem pojazdów LNG.

Ekologiczne zestawy: ciągniki siodłowe na LNG w Omega Pilzno

Dla najbardziej wymagających klientów, którym zależy na ekologicznym transporcie, postanowiliśmy połączyć gazowe ciągniki siodłowe z lekkimi naczepami oraz oszczędnymi oponami w „zielone” zestawy, które minimalizują emisję szkodliwych substancji do możliwie najniższego poziomu.

Ekologiczne ciągniki siodłowe na LNG

Ekologiczne zestawy oferują możliwie najniższą emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Przeczytaj więcej o ekologicznych zestawach Omegi Pilzno.

Część naszych nowych pojazdów napędzanych gazem ziemnym zostanie doposażona w lekkie naczepy marki Wielton, które są blisko o tonę lżejsze od standardowych. Da to klientom możliwość przewiezienia większej wagi towaru w jednym transporcie. Dodatkowo „zielone” zestawy Omegi Pilzno jeździć będą na oponach FuelMax produkowanych przez firmę Goodyear, które oferują niższe opory toczenia (klasa A), dzięki czemu pojazd zużywa mniej paliwa.

Zamów transport ekologicznym zestawem i minimalizuj emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Rozwijamy ekologiczną infrastrukturę – stacja tymczasowa LNG

Prośrodowiskowe zmiany w transporcie utrudnia niewystarczająca liczba punktów oferujących tankowanie gazu LNG. Obecnie w Polsce takich stacji paliw jest zaledwie kilka. Z uwagi na to inwestycja w 50 ciągników siodłowych napędzanych gazem ziemnym musiała być powiązana ze stworzeniem dla nich odpowiedniej infrastruktury, umożliwiającej eksploatację. Aktualnie w Mokrzcu działa mobilna stacja tymczasowa LNG, w której „ekologiczny” tabor Omegi Pilzno będzie tankować swoje pojazdy zasilane skroplonym gazem ziemnym.

Stacja tymczasowa LNG

Nasza mobilna stacja została wyprodukowana w 2019 roku i należy do najnowocześniejszych w Polsce.

W planach rozwojowych jest wybudowanie pierwszej na Podkarpaciu i czwartej w Polsce stacji paliw, umożliwiającej tankowanie pojazdów LNG, co stanowić będzie wkład firmy w rozwój zielonej energii na południu Polski i w naszym regionie Europy.

Rynek domaga się ekologicznych rozwiązań

Troska o środowisko jest w biznesie coraz bardziej powszechna, a firmy szukają zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą na utrzymanie wysokiego stopnia rozwoju, jednocześnie minimalizując szkody wyrządzone naturze. Klienci branży TSL już teraz aktywnie poszukują firm, które są w stanie zaoferować możliwość „niskoemisyjnego” przewozu.

 Iveco LNG S-Way Natural Power

50 nowozakupionych ciągników siodłowych Iveco S-Way Natural Power.

Choć trend ten jest najbardziej zauważalny w Europie Zachodniej, to również na naszym rodzimym rynku nie brakuje przedsiębiorstw, którym bliskie są ekologiczne wartości. Jednym z kluczowych klientów obsługiwanych przez nowe „ekociągniki” Omegi Pilzno będzie Grupa Żywiec. Ekologiczna flota Omegi Pilzno jeździ zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym.

Powrót do wszystkich artykułów