Naszą flotą zarządzamy z telematyką GBOX

Na pokład ponad 600 pojazdów ciężarowych Omegi Pilzno trafiły urządzenia, które są częścią systemu telematycznego GBOX. Stawiamy na nowe technologie, które ułatwiają skuteczne zarządzanie transportem.

Skalę działalności Omegi Pilzno bardzo dobrze obrazuje widok głównego ekranu systemu GBOX, na którym uchwycono aktualną pozycję wszystkich naszych pojazdów ciężarowych, rozsianych na mapie całej Europy. Zarządzanie transportem w tak szeroko zakrojonym zakresie jest nie lada wyzwaniem, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu telematyki, staje się o wiele bardziej efektywne.

 

Flota Omegi Pilzno liczy obecnie 700 pojazdów.

Wdrożony w Omedze Pilzno system GBOX Light produkuje Grupa Inelo, której rozwiązania informatyczne są już u nas wykorzystywane. Do rozliczenia czasu pracy kierowców używamy narzędzia 4Trans, które nie dostarcza jednak szeregu użytecznych funkcjonalności, oferowanych przez systemy telematyczne.
 

Nowoczesne rozwiązania informatyczne usprawniają zarządzanie transportem.

 
Spośród wielu użytecznych funkcji systemu GBOX warto wskazać te, które umożliwiają automatyzację procesów w przedsiębiorstwie. System umożliwia np. automatyczne i zdalne gromadzenie danych z karty i tachografu. Pozwala także na łatwiejsze zarządzanie czasem pracy kierowcy oraz kontrolę nad zużyciem paliwa.

System GBOX Light w pigułce:

 

  • Geolokalizacja pojazdu w czasie rzeczywistym
  • Zdalna kontrola czasu pracy
  • Automatyczne pobieranie informacji z tachografu i karty kierowcy
  • Łatwiejsza kontrola zużycia paliwa
  • Weryfikacja ryczałtów za nocleg
  • Automatyczne rozliczanie delegacji
  • Współpraca z systemem 4Trans

 
Dodatkowym atutem zastosowania telematyki GBOX są funkcje systemu, z których bezpośrednio mogą skorzystać nasi klienci. Przeczytaj: pełna kontrola klienta nad transportem. Co system telematyczny daje klientowi firmy przewozowej?
 
Ważnym celem rozbudowy naszego systemu informatycznego jest zwiększanie efektywności zarządzania taborem oraz skuteczniejsza optymalizacja działalności przedsiębiorstwa. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań oraz inwestycja w nowe technologie jest również odpowiedzią na wyzwania, które stawia przed przewoźnikami branża transportowa i jej klienci, dla których coraz częściej ważna jest aktualna informacja o statusie transportowanych towarów – mówi Adam Godawski, Wiceprezes Grupy Omega Pilzno.

Rozwój systemu telematycznego – współpraca z Inelo

 
W Omedze Pilzno nie tylko stawiamy na nowe technologie, ale także chcemy brać czynny udział w ich rozwoju, dlatego, po udanym wdrożeniu systemu GBOX, przygotowujemy się już do szerszej współpracy z Inelo. Naszym wspólnym celem jest zwiększenie możliwości poszczególnych funkcji telematyki GBOX. Główny nacisk kładziemy na moduł kontroli ecodrivingu oraz rozwój aplikacji mobilnych dla kierowców i spedytorów.

Korzystasz z usług firm transportowych? Zapisz się na nasz newsletter, żeby dowiedzieć się, czego klient powinien oczekiwać od przewoźnika.

Powrót do wszystkich artykułów