Nie zatrzymujemy się – #transportKONTRAwirus

Światowa gospodarka trzeszczy pod naporem fali kryzysu, związanego z pandemią koronawirusa. Trudności nie omijają branży transportowej, która musi przeć pod prąd i pozostawać w ruchu, by utrzymać łańcuchy dostaw w całości. Jednym z hamulcowych jest chaos informacyjny, z którym postanowiliśmy walczyć.

Pandemia wysoce zaraźliwej choroby jest kryzysem, na który społeczność globalna nie była gotowa. Rządy poszczególnych krajów stanęły przed koniecznością pospiesznego zastosowania regulacji, umożliwiających ratowanie zdrowia i życia ludzi oraz zmniejszenie wzrostu liczby zakażeń. Zmian nie uniknęła również branża transportowa, która walczy z kryzysem na pierwszej linii frontu.

Komisja Europejska wystosowała szereg zaleceń dla państw członkowskich, których głównym celem jest utrzymanie w ruchu ciężarówek wykonujących transport drogowy. Działania krajów Unii okazały się niestety mało spójne, a codzienne zmiany przepisów – szczególnie dotyczących wymogów na przejściach granicznych oraz złagodzenia limitów czasu pracy – wprowadziły wśród kierowców konsternację. Zaistniała paląca potrzeba usystematyzowania wiedzy.

#transportKONTRAwirus

Rzetelna informacja w dobie kryzysu jest towarem deficytowym, a czasy powszechnej dezinformacji, popularnie zwanej „fakenewsem”, sprzyjają sianiu z jednej strony niepotrzebnego strachu, a z drugiej nieuprawnionego przeświadczenia, że sytuacja jest lepsza niż w rzeczywistości.

Z uwagi na chaos informacyjny, który wytworzył się w pierwszych dniach kryzysu, postanowiliśmy wykorzystać nasze kanały komunikacyjne, do promowania merytorycznej i sprawdzonej wiedzy na temat pandemii i walczącego z nią transportu. Całą akcję informacyjną opatrzyliśmy hashtagiem #transportKONTRAwirus.

Czas pracy kierowców zawodowych w czasie pandemii koronawirusa [POBIERZ]

Postawiliśmy na kontakt telefoniczny z naszymi klientami, a pracowników Omegi Pilzno na bieżąco informujemy o rozwoju sytuacji za pośrednictwem Newsletteru. Nasz blog wykorzystaliśmy do dystrybucji rozbudowanego podsumowania przepisów o złagodzeniach w czasie pracy kierowcy, które obecnie obowiązują w krajach Unii Europejskiej. Dokument jest stale aktualizowany, a kierowcy mogą go pobierać. To jednak nie wszystko.

Informacja kontra wirus

W komunikacji dotyczącej pandemii koronawirusa wykorzystaliśmy również nasze media społecznościowe oraz YouTube-owy kanał CplusE. Zebrana tam społeczność ponad 51 tysięcy kierowców i entuzjastów transportu zasługuje na merytoryczną i pozbawioną znamion sensacji wiedzę, która pomoże im rozeznać się we wszystkich „kryzysowych” zmianach przepisów oraz lepiej zrozumieć faktyczny stan transportu.

Od początku „koronawirusowego” kryzysu przygotowujemy krótkie i przystępne podsumowania najważniejszych wiadomości z frontu walki pomiędzy branżą transportową, a rozszerzającą swój zasięg pandemią.

W najgorętszym okresie serwisy publikowaliśmy każdego dnia zarówno na YouTube, jak i na profilu Omegi Pilzno na Facebooku.

 

Kierowcy mogą dowiedzieć się z nich o sytuacji na granicach, aktualnych zmianach przepisów razem z ich interpretacją oraz o działaniach rządów krajów Europy na rzecz ratowania sytuacji. Jednym z naszych źródeł informacji byli sami kierowcy Omegi Pilzno, którzy chętnie przekazywali nam wiedzę o aktualnym ruchu na europejskich drogach czy stopniu zakorkowania przejść granicznych.

W najgorętszym okresie serwisy publikowaliśmy każdego dnia zarówno na YouTube, jak i na profilu Omegi Pilzno na Facebooku. Obecnie, gdy trudna sytuacja ustabilizowała się, uzależniliśmy częstotliwość publikacji od pojawiania się nowych, istotnych dla kierowców i branży transportowej informacji. Do tej pory nasze serwisy wyświetlono już kilkadziesiąt tysięcy razy.

Ponadto nie ustaje produkcja tradycyjnych dla naszego kanału form. Powstały już 3 pełnoprawne odcinki CplusE dotyczące pandemii koronawirusa, z których kierowcy mogą dowiedzieć się m.in.:

  • Jak zabezpieczyć się przed zarażeniem?
  • Czy maski z zestawów ADR są wystarczającą ochroną przed wirusem?
  • Jak kierowca powinien zachowywać się po powrocie do domu?
    Skomentuj wpis

Powrót do wszystkich artykułów