Niskoemisyjne zestawy w ofercie Omegi Pilzno

Chcąc zapewnić naszym klientom możliwie szeroki wybór „zielonych” rozwiązań transportowych, dodaliśmy do oferty ekologiczne zestawy ciężarowe. Stanowią one kompleksową propozycję dla firm, szczególnie zaangażowanych w minimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Czym są ekologiczne zestawy?

 

Ekologiczny zestaw Omegi Pilzno.

Zakup 50 niskoemisyjnych ciągników siodłowych IVECO S-Way Natural Power napędzanych LNG pozwolił nam z miejsca wejść do czołówki polskich firm oferujących transport drogowy, który wykorzystuje ekologiczne zestawy ciężarowe i ekologiczne rozwiązania w przewozie rzeczy. Z tej pozycji dobrze widać, że transport może być przyjazny dla środowiska jedynie wtedy, gdy firmy branży TSL podejdą do tematu na poważnie. Rzeczywistą redukcję emisji gwarantują tylko kompleksowe rozwiązania, których na rynku jest najmniej.

 

Nowe Iveco S-Way Natural Power cechują się ograniczoną emisją szkodliwych substancji.

Choć ciągniki siodłowe napędzane gazem ziemnym lub biometanem same w sobie cechują się znacznie obniżoną emisją szkodliwych substancji, to ich ekologiczne właściwości można poprawić. Dołączenie do pojazdu z silnikiem LNG naczepy o zmniejszonej masie własnej i wyposażenie całego zestawu w opony ciężarowe o zoptymalizowanej efektywności paliwowej, pozwala na znaczne obniżenie spalania, co owocuje zauważalnym zmniejszeniem emisji. Ekologicznym zestawem nazywamy więc zespoły pojazdów składające się z ciągników na gaz oraz lekkich naczep, które dodatkowo wyposażamy w opony o niskich oporach toczenia.

Lekka naczepa w zestawie ciężarowym – więcej towaru i niższe spalanie

Wchodząca w skład ekologicznych zestawów, „odchudzona” naczepa marki Wielton jest o 700 kg lżejsza od standardowej. Pozwala to na redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery dzięki obniżonemu spalaniu, które objawia się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to prosta korelacja pomiędzy niższą wagą własną zestawu ciężarowego a paliwożernością. Im mniej waży zestaw, tym mniej LNG będzie pochłaniał. Jeśli jednak klient woli wykorzystać dodatkowe 700 kg na swoje towary, to w ramach jednego przewozu będziemy w stanie przewieźć towary o większej wadze.

 

Lekka naczepa Wielton umożliwia przewiezienie większej wagi towarów.

Pomimo tego, że naczepy Wielton wchodzące w skład ekologicznych zestawów ciężarowych Omegi Pilzno są lżejsze od standardowych, to zapewniają te same właściwości transportowe. Do użytku klientów oddajemy półmegi z podwyższoną przestrzenią ładunkową, które posiadają rozliczne certyfikaty, w tym do przewozu napojów oraz XL. Niższa masa własna naczepy skutkuje również dłuższą eksploatacją opon i hamulców, co także ma pozytywny wpływ na środowisko.

Niskie opory toczenia – mniejsze spalanie w ekologicznych ciągnikach siodłowych

Ciągniki siodłowe napędzane gazem oraz naczepy o obniżonej masie wyposażamy dodatkowo w opony GoodYear FuelMax, które odznaczają się zmniejszonymi oporami toczenia, co w efekcie pozwala również obniżyć spalanie. Z obliczeń producenta wynika, że przy eksploatacji 40-tonowego zestawu ciężarowego w ruchu dalekobieżnym, możliwe jest zmniejszenie emisji CO2 o 3,2 tony rocznie. Dla porównania, przeciętny Polak przez cały rok emituje około 8,76 tony CO2.
 

Opony GoodYear FuelMax o zoptymalizowanej efektywności paliwowej.


 
Poza zmniejszonymi oporami toczenia opony GoodYear FuelMax cechują się znacznym obniżeniem poziomu hałasu. Są również przystosowane do jazdy we wszystkich warunkach atmosferycznych, a także posiadają wymagane certyfikaty oraz oznaczenia.
 
Globalne ocieplenie skutkujące m.in. suszami i topnieniem pokładów lodu na biegunach planety, może wydawać nam się sprawą drugorzędną. Jednak opłakane skutki zmian klimatycznych już teraz dają się we znaki ludziom na całym świecie, a ich wpływ na gospodarkę i funkcjonowanie biznesu z roku na rok będzie wzrastać. Zachęcamy do przyłączenia się do Omegi Pilzno w walce o obniżenie emisji w transporcie. Można zrobić to m.in. wybierając z naszej oferty ekologiczne zestawy ciężarowe.

Powrót do wszystkich artykułów