Szybki rozwój logistyki magazynowej – nowe miejsca pracy na Podkarpaciu

Pandemia okazała się silnym ciosem wymierzonym w globalny rynek. Są jednak branże i przedsiębiorstwa, które odnotowały znaczny wzrost. Na kryzysie skorzystał sektor logistyki magazynowej, oferujący w tych trudnych czasach pewną pracę oraz możliwość łatwego poszerzenia kompetencji. Branża szczególnie dobrze rozwija się w województwie podkarpackim, a do liderów regionu należy Omega Pilzno.

Nowe obiekty logistyczne oraz stale rosnący popyt na wynajem przestrzeni magazynowej sprawiają, że zapotrzebowanie na pracowników w branży jest bardzo duże. Poszukiwani są głównie magazynierzy oraz operatorzy wózków widłowych. Omega Pilzno oferuje stałe zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach w parku logistycznym w Mokrzcu i Podgrodziu.

Magazyn wysokiego składowania Omegi Pilzno w Podgrodziu.

Magazyny pełne towaru

Sektor logistyczny odnotował bezprecedensowy skok, który zawdzięcza m.in. branży e-commerce. Zapotrzebowanie na usługi sklepów internetowych wzrosło znacząco podczas pandemii. Zamknięte galerie spowodowały, że klienci o wiele chętniej decydowali się na zakupy w sieci. Jednym z najważniejszych etapów podróży zamówienia od dystrybutora do klienta jest magazyn lub centrum logistyczne, gdzie towar podlega kompletacji i pakowaniu, by finalnie trafić do firmy kurierskiej.

W ostatnich miesiącach magazyny w całej Polsce pracują pełną parą. Szczególnie widoczny jest popyt na nowoczesne budynki, oferujące najwyższy standard obsługi. Takie, które posiadają rozwiązania technologiczne gwarantujące niezawodność procesów, ale także przyspieszające i ułatwiające wykonywanie zadań pracownikom – mówi Katarzyna Godawska, Dyrektor Personalny w Omedze Pilzno.

Obserwowane, wysokie zapotrzebowanie producentów na powierzchnie do magazynowania towarów, pozwala twierdzić, że trend wzrostowy w logistyce szybko się nie odwróci. Branża staje się tym samym atrakcyjna dla osób poszukujących pewnego miejsca zatrudnienia.

Pewna praca w logistyce – potrzebni magazynierzy

Obecna sytuacja sprawia, że firmy zajmujące się logistyką magazynową mogą poszczycić się stabilną pozycją na rynku. Omega Pilzno to polski operator logistyczny. W branży TSL funkcjonuje od niemal 30 lat. Zatrudnia ponad 1200 osób w kilkunastu placówkach w całym kraju, a baza magazynowa przedsiębiorstwa przekracza 140 000 m2 powierzchni. Pięć magazynów zlokalizowanych jest na Podkarpaciu i jeden w Gdańsku. Firma prowadzi usługi logistyczne, spedycyjne i transportowe o zasięgu globalnym. Współpracuje z szeroką gamą przedsiębiorstw z wielu sektorów gospodarki. Klienci korzystający z usług Omegi Pilzno pochodzą m.in. z branż automotive, meblarskiej czy spożywczej. Szybki rozwój sektora magazynowego w przedsiębiorstwie przełożył się na nowe miejsca pracy.

Obecnie poszukujemy pracowników do magazynów w Mokrzcu i Podgrodziu. Oferujemy przede wszystkim stabilne zatrudnienie na umowę o pracę od pierwszego dnia oraz rozbudowany system premiowy. Zapewniamy też nowoczesny sprzęt – przekonuje Katarzyna Godawska, Dyrektor ds. Personalnych w Omedze Pilzno.

Mokrzec i Podgrodzie to miejscowości zlokalizowana koło Pilzna, na trasie w kierunku Rzeszowa. Znajduje się tam zespół trzech magazynów o łącznej powierzchni sięgającej 80 000 m2. To nowoczesne obiekty klasy A, należące do parku logistycznego Omegi Pilzno.

Sprawdź naszą ofertę dla pracowników magazynu – REKRUTACJA.

Magazyn wysokiego składowania Omegi Pilzno w Podgrodziu.

Powrót do wszystkich artykułów