Transport drogowy

Zróżnicowana flota 700 pojazdów ciężarowych

Oferujemy

Jako operator logistyczny oferujemy spectrum rozwiązań dla transportu drogowego. Realizujemy przewozy w kraju, Europie oraz Turcji. Zarządzamy własną flotą blisko 700 pojazdów ciężarowych oraz współpracujmy z siecią sprawdzonych przewoźników.

Dla naszych Klientów przygotowujemy kompleksową propozycję obsługi logistycznej, w oparciu o wachlarz naszych usług. Nasi specjaliści pomagają w wyborze efektywnych rozwiązań.

  • Zróżnicowany tabor daje nam możliwość obsługi potrzeb transportowych w zakresie niemal każdej branży.
  • Dla firm produkcyjnych realizujemy odbiory towarów z produkcji jak również dostawy na linie produkcyjne, zabezpieczając terminowość dostaw.
  • Realizujemy regularne dostawy towarów do centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych.
lat doświadczenia w branży TSL
EKOLOGICZNYCH CIĄGNIKÓW LNG
+
własnych pojazdów
+
doświadczonych pracowników

Transport drogowy to najważniejsza gałąź transportu w Europie. Rozwój gospodarczy poszczególnych państw, postępująca globalizacja i międzynarodowe regulacje dotyczące handlu, powodują, że tysiące przedsiębiorstw poszerza swoje rynki zbytu na inne kraje.

Z pomocą w takiej ekspansji, ale także w zakresie zachowania łańcuchów dostaw, przychodzą firmy transportowe, które są w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające zlecenia. Takim operatorem logistycznym o paneuropejskim zasięgu i wieloletnim doświadczeniu w branży jest OMEGA Pilzno.

OMEGA Pilzno FOOD Logistics to zespół specjalistów, który odpowiada za fachową realizację transportu w temperaturze kontrolowanej. Posiadamy nowoczesny tabor chłodniczy i dbamy o terminowość dostaw. W oparciu o nasze 30-letnie doświadczenie w logistyce doradzamy najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Sprawdź więcej

8 rodzajów naczep

+
Plandeka

Dopuszczalny ciężar ładunku: 24 000 kg

Ładowność: 33 europalety

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Zintegrowany Ekologiczny Zestaw

Ciągnik: napędzany gazem LNG

Naczepa: odciążona o 700 kg

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Chłodnia

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 500 kg

Ładowność: 33 europalety

Ładowanie: tylne

+
Tandem

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 000 kg

Ładowność: 38 europalet

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
BDF

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 000 kg

Ładowność: 38 europalet

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Kontener

Dopuszczalny ciężar ładunku: 24 000 kg

Ładowność: 40" LUB 2x20"

Ładowanie: tylne

+
Cysterna spożywcza

Dopuszczalny ciężar ładunku: 25 000 kg

Ładowanie: górne i dolne

+
Cysterna paliwowa

Dopuszczalny ciężar ładunku: 25 000 kg

Ładowanie: od góry

Transport drogowy towarów - flota i zasoby ludzkie

OMEGA Pilzno oferuje kontrahentom kompleksową obsługę logistyczną w zakresie zarówno krajowego transportu drogowego, jak i międzynarodowego. Transport drogą lądową wymaga od operatora gotowości do podejmowania największych wyzwań i OMEGA Pilzno je spełnia dzięki potężnej flocie ponad 700 samochodów ciężarowych oraz bliskiej współpracy z zaufanymi przewoźnikami.

Zróżnicowany tabor pozwala spełniać potrzeby transportowe zarówno w zakresie transportu produktów stałych, żywności (w tym płynnej), jak i paliw. OMEGA Pilzno obsługuje całe łańcuchy dostaw zapewniając stałość i ciągłość łańcuchów dostaw. Wszystkie procesy logistyczne obsługuje już ponad tysiąc pracowników.

Przeczytaj artykuły na naszym blogu:

Podwyżka niemieckiego myta. O ile wzrosną stawki w transporcie?

23 listopada 2023 News OMEGA Pilzno

Wzrost cen opłat drogowych w Niemczech, który zaplanowano na grudzień 2023 roku, stał się jednym z najistotniejszych tematów dla branży transportowej. Podwyżki dla większości pojazdów ciężarowych będą sięgały 86%, a związane są z nowymi regulacjami Unii Europejskiej. Już niebawem myto podrożeje r...

nearshoring

Nearshoring – czy trend na skracanie łańcuchów dostaw może się utrzymać?

13 listopada 2023 Magazyny OMEGA Pilzno

Skracanie łańcuchów dostaw jest jedną ze skuteczniejszych metod niwelowania ryzyka, które generują bardzo długie i skomplikowane sieci logistyczne. W niespokojnych czasach nearshoring zyskuje na popularności. Analitycy wskazują, że Polska i kraje naszego regionu mogą na tym trendzie skorzystać. ...

CASE STUDY: opracowanie i wdrożenie efektywnego procesu co-packingu

27 października 2023 Magazyny OMEGA Pilzno

Omega Pilzno zaprojektowała i zrealizowała proces przepakowania 3 milionów zestawów prezentowych dla producenta wyrobów barowych i szklanych. Zadanie uzupełniał międzynarodowy transport oraz obsługa procesów magazynowych.   Działanie wymagało dużej elastyczności oraz odpowiedniego zapl...

case study projekt magazynu

CASE STUDY: magazyn zaprojektowany dla Klienta

26 października 2023 Magazyny OMEGA Pilzno

OMEGA Pilzno przygotowała nowy obiekt logistyczny oraz zorganizowała stałe przewozy komponentów i gotowych produktów dla fabryki rowerów należącej do firmy Decathlon - globalnego producenta i dystrybutora odzieży oraz sprzętu sportowego.   OMEGA Pilzno oraz Decathlon są partnerami ...

Transport jabłek – dobre praktyki

20 października 2023 Transport drogowy Omega Pilzno

Transport i składowanie jabłek to złożony proces z mnóstwem wyzwań: od utrzymania jakości owocu, po optymalizację kosztów. A musimy brać pod uwagę, że polskie jabłka mogą trafić nawet do Indii czy Tajlandii. Czytając dalej, dowiesz się, jak branża TSL radzi sobie z tym, by jabłka zerwane z drzewa...

Logistyka paneli fotowoltaicznych

3 października 2023 Transport drogowy Omega Pilzno

Polska staje się jednym z europejskich liderów technologii fotowoltaicznej. Coraz więcej gospodarstw domowych i przedsiębiorstw przestawia się na produkcję prądu z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, co generuje również związane z tym potrzeby transportowe i logistyczne. Jak branża TSL odpowi...

Transport drogowy - wyzwania

Branża transportowa zmaga się obecnie z dwoma głównymi wyzwaniami. Po pierwsze jest to przystosowanie się do funkcjonowania w rzeczywistości związanej z pandemią COVID-19, a po drugie – wyzwania związane z zieloną transformacją i odchodzeniem od tradycyjnie zasilanych pojazdów.

Mimo spełniania przez pojazdy bardzo restrykcyjnych norm w zakresie emisji dwutlenku węgla, przyszłość zmierza w kierunku wykorzystania bardziej ekologicznych źródeł zasilania. Przykładem takiego rozwoju jest poszerzenie floty OMEGA Pilzno o ciągniki napędzane gazem LNG i lżejsze naczepy, co zapewnić ma ważny krok w kierunku redukcji śladu węglowego.

Zapytaj o wycenę

Oferujemy obsługę od pojedynczych transportów do kompleksowych rozwiązań dla Twojej logistyki.

Zapytanie ofertowe

Uzyskaj wycenę dla cyklicznych zleceń i projektów.

Zapytaj o ofertę >>

Szybka wycena transportowa

Uzyskaj wycenę dla swojego jednorazowego transportu.

Zapytaj o ofertę >>