Transport drogowy

Zróżnicowana flota 700 pojazdów ciężarowych

Oferujemy

Jako operator logistyczny oferujemy spectrum rozwiązań dla transportu drogowego. Realizujemy przewozy w kraju, Europie oraz Turcji. Zarządzamy własną flotą blisko 700 pojazdów ciężarowych oraz współpracujmy z siecią sprawdzonych przewoźników.

Dla naszych Klientów przygotowujemy kompleksową propozycję obsługi logistycznej, w oparciu o wachlarz naszych usług. Nasi specjaliści pomagają w wyborze efektywnych rozwiązań.

  • Zróżnicowany tabor daje nam możliwość obsługi potrzeb transportowych w zakresie niemal każdej branży.
  • Dla firm produkcyjnych realizujemy odbiory towarów z produkcji jak również dostawy na linie produkcyjne, zabezpieczając terminowość dostaw.
  • Realizujemy regularne dostawy towarów do centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych.
lat doświadczenia w branży TSL
EKOLOGICZNYCH CIĄGNIKÓW LNG
+
własnych pojazdów
+
doświadczonych pracowników

Transport drogowy to najważniejsza gałąź transportu w Europie. Rozwój gospodarczy poszczególnych państw, postępująca globalizacja i międzynarodowe regulacje dotyczące handlu, powodują, że tysiące przedsiębiorstw poszerza swoje rynki zbytu na inne kraje.

Z pomocą w takiej ekspansji, ale także w zakresie zachowania łańcuchów dostaw, przychodzą firmy transportowe, które są w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające zlecenia. Takim operatorem logistycznym o paneuropejskim zasięgu i wieloletnim doświadczeniu w branży jest OMEGA Pilzno.

OMEGA Pilzno FOOD Logistics to zespół specjalistów, który odpowiada za fachową realizację transportu w temperaturze kontrolowanej. Posiadamy nowoczesny tabor chłodniczy i dbamy o terminowość dostaw. W oparciu o nasze 30-letnie doświadczenie w logistyce doradzamy najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Sprawdź więcej

8 rodzajów naczep

+
Plandeka

Dopuszczalny ciężar ładunku: 24 000 kg

Ładowność: 33 europalety

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Zintegrowany Ekologiczny Zestaw

Ciągnik: napędzany gazem LNG

Naczepa: odciążona o 700 kg

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Chłodnia

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 500 kg

Ładowność: 33 europalety

Ładowanie: tylne

+
Tandem

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 000 kg

Ładowność: 38 europalet

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
BDF

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 000 kg

Ładowność: 38 europalet

Ładowanie: boczne, tylne, górne

+
Kontener

Dopuszczalny ciężar ładunku: 24 000 kg

Ładowność: 40" LUB 2x20"

Ładowanie: tylne

+
Cysterna spożywcza

Dopuszczalny ciężar ładunku: 25 000 kg

Ładowanie: górne i dolne

+
Cysterna paliwowa

Dopuszczalny ciężar ładunku: 25 000 kg

Ładowanie: od góry

Transport drogowy towarów - flota i zasoby ludzkie

OMEGA Pilzno oferuje kontrahentom kompleksową obsługę logistyczną w zakresie zarówno krajowego transportu drogowego, jak i międzynarodowego. Transport drogą lądową wymaga od operatora gotowości do podejmowania największych wyzwań i OMEGA Pilzno je spełnia dzięki potężnej flocie ponad 700 samochodów ciężarowych oraz bliskiej współpracy z zaufanymi przewoźnikami.

Zróżnicowany tabor pozwala spełniać potrzeby transportowe zarówno w zakresie transportu produktów stałych, żywności (w tym płynnej), jak i paliw. OMEGA Pilzno obsługuje całe łańcuchy dostaw zapewniając stałość i ciągłość łańcuchów dostaw. Wszystkie procesy logistyczne obsługuje już ponad tysiąc pracowników.

Przeczytaj artykuły na naszym blogu:

Zaproszenie na webinar: Short Sea Shipping

12 kwietnia 2024 Logistyka morska OMEGA Pilzno

Już 25 kwietnia zapraszamy na bezpłatny webinar, w trakcie którego przedstawimy Short Sea Shipping jako formę optymalizacji Twojego transportu pod względem kosztowym i opercyjnym. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli firm, które importują i eksportują pomiędzy Polską i krajami partnerskimi: ...

krótkodystansowy transport morski: żegluga bliskiego zasięgu

Short sea shipping – kiedy się opłaca?

14 marca 2024 Logistyka morska OMEGA Pilzno

Krótkodystansowy transport morski zyskuje na znaczeniu, gdy bardziej zależy nam na redukcji kosztów i emisji dwutlenku węgla niż na czasie transportu. W kontekście rosnących wyzwań ekonomicznych i ekologicznych, short sea shipping wydaje się więc doskonałym rozwiązaniem optymalizacyjnym. Jest jed...

Przenosisz magazyn? Sprawdź o czym musisz pamiętać

27 lutego 2024 Magazyny OMEGA Pilzno

Podjęcie decyzji o relokacji magazynu jest kluczowym momentem dla wielu firm, które dążą do optymalizacji swoich operacji logistycznych. Przekazanie tego procesu zewnętrznemu operatorowi otwiera nowe możliwości, ale też niesie ze sobą pewne obawy i pytania. Również dotyczące praktycznego wymiaru ...

Zagrożony Kanał Sueski – ataki na statki

15 lutego 2024 Logistyka morska OMEGA Pilzno

W obliczu rosnących zagrożeń na morzach, bezpieczeństwo transportu morskiego staje się ważnym wyzwaniem dla globalnej logistyki. Obecnie największym problemem są ataki na statki transportowe zmierzające w stronę Kanału Sueskiego, które zmuszają armatorów do obierania dłuższej trasy wokół Afryki. ...

Jakie KPI są kluczowe w branży transportowej i logistycznej?

31 stycznia 2024 Transport drogowy OMEGA Pilzno

Na ogólnym poziomie usługi świadczone przez operatorów logistycznych czy firmy transportowe w zasadzie się nie różnią. Ich istota sprowadza się do składowania lub przewozu towarów. Jak zatem odróżnić, czy nasz partner z branży TSL stawia na jakość? Trzeba przyjrzeć się szczegółom, a pomagają w ty...

Certyfikat EcoVadis w branży TSL

Zielone certyfikaty w branży TSL – EcoVadis

8 stycznia 2024 Transport drogowy OMEGA Pilzno

Wśród europejskich firm rośnie znaczenie obszaru CSR. Organizacje skupiają się na ekologii, ale też z dużą uwagą podchodzą do zagadnień związanych z ergonomią pracy czy aspektami społecznymi swojej działalności. Poszukują też podwykonawców, dla których społeczna odpowiedzialność biznesu jest isto...

Transport drogowy - wyzwania

Branża transportowa zmaga się obecnie z dwoma głównymi wyzwaniami. Po pierwsze jest to przystosowanie się do funkcjonowania w rzeczywistości związanej z pandemią COVID-19, a po drugie – wyzwania związane z zieloną transformacją i odchodzeniem od tradycyjnie zasilanych pojazdów.

Mimo spełniania przez pojazdy bardzo restrykcyjnych norm w zakresie emisji dwutlenku węgla, przyszłość zmierza w kierunku wykorzystania bardziej ekologicznych źródeł zasilania. Przykładem takiego rozwoju jest poszerzenie floty OMEGA Pilzno o ciągniki napędzane gazem LNG i lżejsze naczepy, co zapewnić ma ważny krok w kierunku redukcji śladu węglowego.

Zapytaj o wycenę

Oferujemy obsługę od pojedynczych transportów do kompleksowych rozwiązań dla Twojej logistyki.

Zapytanie ofertowe

Uzyskaj wycenę dla cyklicznych zleceń i projektów.

Zapytaj o ofertę >>

Szybka wycena transportowa

Uzyskaj wycenę dla swojego jednorazowego transportu.

Zapytaj o ofertę >>