Transport Turcja

Oferujemy

Sprawdź nasze usługi transportowe na trasie Polska-Turcja i Turcja-Polska. Zajmujemy się przewozem FTL, oferując naszym klientom szybki i bezpieczny transport.

Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty, odpowiednio wyszkolonych kierowców oraz agencję celną, dzięki czemu możemy realizować kompletny pakiet usług.

Turcja jest ważnym partnerem handlowym dla wielu krajów na świecie. Eksportuje i importuje wiele różnych towarów. Największe kategorie eksportu z Turcji to tkaniny i odzież, maszyny i urządzenia, żywność, produkty chemiczne, wyroby hutnicze oraz produkty elektroniczne. Wśród najważniejszych produktów eksportowanych przez Turcję znajdują się: towary włókiennicze, takie jak tkaniny, odzież i dywany, produkty spożywcze, takie jak owoce i warzywa, orzechy, przyprawy i kawa, maszyny i urządzenia, takie jak klimatyzatory, sprzęt AGD i narzędzia, a także produkty chemiczne, takie jak kosmetyki i detergenty.

W przypadku importu, Turcja importuje głównie surowce i półprodukty, a także maszyny i urządzenia, ropę i produkty naftowe, chemikalia, żywność i produkty hutnicze. Wśród najważniejszych produktów importowanych przez Turcję znajdują się surowce metalurgiczne, takie jak stal, produkty chemiczne, takie jak oleje i żywice, paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz ziemny, a także maszyny i urządzenia, takie jak pojazdy mechaniczne, sprzęt medyczny i narzędzia.

Turcja jest także ważnym producentem i eksporterem dywanów, ceramiki, mebli oraz biżuterii i jest jednym z wiodących producentów oprogramowania dla sektora IT. Wiele firm z różnych branż korzysta z usług importu i eksportu z Turcji, ponieważ kraj ten oferuje konkurencyjne ceny i wysoką jakość produktów.

Koszty transportu międzynarodowego z Polski do Turcji są uzależnione od unijnych regulacji dotyczących importu i eksportu towarów.

Lista niezbędnych dokumentów przy imporcie z Turcji:

  • Świadectwo A.TR,
  • Eur.1
  • List przewozowy CMR,
  • Karnet TIR,
  • Świadectwo pochodzenia,
  • Specyfika towaru – lista pakowa,
  • Faktura handlowa.

Świadectwo A.TR czy EUR. 1 jest ważne przez 4 miesiące, więc importer musi przekazać je w tym okresie organom celnym. Obok dokumentów handlowych czy standardowego listu przewozowego trzeba pamiętać również o dokumencie tranzytowym np. karnecie TIR, ponieważ transport pomimo porozumień i ulg musi odbywać się pod zamknięciem celnym. Uzupełnić należy również np. dokumenty fitosanitarne, które są wymagane przy transporcie żywności.

Aby uzyskać dokładne informacje na temat transportu, skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?

Jako operator logistyczny oferujemy spectrum rozwiązań dla transportu drogowego. Realizujemy przewozy w kraju, Europie oraz Turcji. Zarządzamy własną flotą blisko 700 pojazdów ciężarowych oraz współpracujmy z siecią sprawdzonych przewoźników.

Dla naszych Klientów przygotowujemy kompleksową propozycję obsługi logistycznej, w oparciu o wachlarz naszych usług. Nasi specjaliści pomagają w wyborze efektywnych rozwiązań.

  • Zróżnicowany tabor daje nam możliwość obsługi potrzeb transportowych w zakresie niemal każdej branży.
  • Dla firm produkcyjnych realizujemy odbiory towarów z produkcji jak również dostawy na linie produkcyjne, zabezpieczając terminowość dostaw.
  • Realizujemy regularne dostawy towarów do centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych.
lat doświadczenia w branży TSL
ekologicznych ciągników LNG
+
własnych pojazdów
+
doświadczonych pracowników

Zapytaj o wycenę

Oferujemy obsługę od pojedynczych transportów do kompleksowych rozwiązań dla Twojej logistyki.

Zapytanie ofertowe

Uzyskaj wycenę dla cyklicznych zleceń i projektów.

Zapytaj o ofertę >>

Szybka wycena transportowa

Uzyskaj wycenę dla swojego jednorazowego transportu.

Zapytaj o ofertę >>