Transport w temperaturze kontrolowanej

Oferujemy

OMEGA Pilzno FOOD Logistics to zespół specjalistów, który odpowiada za fachową realizację transportu w temperaturze kontrolowanej. Posiadamy nowoczesny tabor chłodniczy i dbamy o terminowość dostaw. W oparciu o nasze 30-letnie doświadczenie w logistyce doradzamy najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Działamy według zasad Food Safety. Dla Klientów z branży spożywczej zapewniamy transport zgodny z wymaganiami HACCP oraz standardami transportu temperaturowego, dzięki czemu Twoje produkty zachowują jakość i świeżość.

Dzięki zaawansowanym systemom informatycznym, jesteśmy w stanie śledzić lokalizację pojazdów, kontrolować temperaturę i wilgotność oraz przesyłać pełne raporty do Klienta.

 • Transport towarów w temperaturze kontrolowanej nowoczesnym taborem pojazdów chłodniczych
 • Transport towarów płynnych wyspecjalizowaną flotą cystern spożywczych
 • Ekologiczne rozwiązania, pozwalające na obniżenie śladu węglowego w logistyce Twoich produktów
 • Certyfikacja potwierdzająca najwyższe normy jakościowe w transporcie spożywczym
 • Magazyny chłodnicze w ramach projektów typu Green Field

Nowoczesny tabor chłodniczy

Terminowość dostaw

Kontrola temperatury w transporcie

Dedykowany zespół spedytorów

Nasza Flota

Nasza flota składa się z pojazdów spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz ekologii. Liczy 700 pojazdów z różnymi rodzajami naczep, w tym plandeki, chłodnie i cysterny. Realizujemy dystrybucję chłodniczą w całej Europie jak również na terenie kraju. Do realizacji zleceń wykorzystujemy tabor blisko 200 chłodni, w tym jednostki ekologiczne zasilane panelami słonecznym, oraz 70 cystern spożywczych.

W ramach taboru chłodniczego oferujemy poniższe typy zabudowy:

 • chłodnie standard
 • chłodnie z podwójną podłogą (Double Deck),
 • chłodnie dwukomorowe
 • chłodnie hakówki.

W parze z ciągnikami LNG tworzą one ekologiczne zestawy chłodnicze.

+
Chłodnia

Dopuszczalny ciężar ładunku: 22 500 kg

Ładowność: 33 europalety

Ładowanie: tylne

+
Cysterna

Dopuszczalny ciężar ładunku: 25 000 kg

Ładowanie: górne i dolne

Certyfikaty

Posiadanie certyfikatów takich jak HACCP, ISO 22000 czy IFS, jest istotnym elementem przy transporcie towarów w temperaturze kontrolowanej. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Certyfikaty te świadczą o naszym zaangażowaniu w zapewnienie najlepszych standardów, co przekłada się na zaufanie naszych Klientów. Dlatego też inwestujemy w najlepsze praktyki i ciągłe ulepszanie naszej oferty, aby móc dostarczać jeszcze lepszą obsługę.

ISO 45001:2018

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

ISO 14001:2015

BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA

ISO 22000:2018

BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI

HACCP

BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI

IFS LOGISTICS

WYMAGANIA DLA TRANSPORTU I MAGAZYNOWANIA

Ekologiczne rozwiązania logistyczne

W OMEGA Pilzno wspierające firmy w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że przekłada się to pozytywnie na zaufanie konsumentów. Dbamy o środowisko i wdrażamy ekologiczne rozwiązania do Twojego łańcucha dostaw.

Regularnie wymieniamy nasz tabor na nowy. W transporcie w temperaturze kontrolowanej wykorzystujemy ekologiczne zestawy chłodnicze, łącząc naczepy chłodnie zasilane panelami słonecznymi z ciągnikami LNG.

 • Dokonujemy obliczeń śladu węglowego i analizujemy wpływ wprowadzanych rozwiązań pro-ekologicznych.
 • Raportujemy naszym Klientom redukcję CO2 w transporcie towarów
 • Nasz tabor spełnia normę EURO 6
 • Stale powiększamy ekologiczną flotę pojazdów ciężarowych zasilanych gazem LNG, tworząc ekologiczne zestawy z energooszczędnymi chłodniami.

Pobierz raport

Chłodnie wyposażone w panele słoneczne

W 2020 roku zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie testów najnowszych rozwiązań technologicznych w sferze urządzeń chłodniczych. Rok później flotę Omegi Pilzno zasiliło 30 chłodni wyposażonych w zaawansowane technologicznie agregaty chłodnicze. Urządzenia te oferują m.in. sterownik z kolorowym wyświetlaczem i bardzo intuicyjną obsługą oraz precyzyjną kontrolę nad temperaturą wewnątrz chłodni. Najważniejszą cechą nowych agregatów jest jednak obniżone zużycie paliwa, które osiągnięto dzięki zastosowaniu paneli słonecznych.

 

Agregaty Thermo King Advancer A-400 wyposażono w panele o mocy 50 W, które są wbudowane w strukturę urządzenia, na jego szczycie. Osiągnięto dzięki temu obniżenie spalania przekłada się również na zmniejszenie o 30% emisji spalin, w tym cząstek stałych i CO2 do atmosfery. Ważną cechą jest również niezawodność tego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych agregat działa o 16% krócej, co pozwala także na wydłużenie żywotności urządzenia.

Case Study

case study projekt magazynu

CASE STUDY: magazyn zaprojektowany dla Klienta

26 października 2023 Magazyny OMEGA Pilzno

OMEGA Pilzno przygotowała nowy obiekt logistyczny oraz zorganizowała stałe przewozy komponentów i gotowych produktów dla fabryki rowerów należącej do firmy Decathlon - globalnego producenta i dystrybutora odzieży oraz sprzętu sportowego.   OMEGA Pilzno oraz Decathlon są partnerami ...

Case study – ograniczenie emisji i optymalizacja procesów transportowych dla globalnego producenta słodyczy

18 stycznia 2022 News Omega Pilzno

Ekologiczny transport to jeden z kluczowych elementów w redukcji emisji i realizacji strategii środowiskowej firm produkcyjnych. Omega Pilzno zoptymalizowała logistykę produktów jednego z największych producentów słodyczy na świecie, tworząc ekologiczne rozwiązanie transportowe.   Red...

Transport produktów świeżych – podstawowe zasady utrzymania łańcucha chłodniczego

17 września 2021 Transport drogowy Omega Pilzno

Szukając owoców i warzyw najczęściej kierujemy się ich wyglądem, który jest obietnicą dobrego smaku. Za obie te właściwości produktów spożywczych odpowiada wiele czynników, a wśród nich są transport i przechowywanie we właściwych warunkach. Kluczową rolę odgrywa tu odpowiednia temperatura. Trans...

Zapytaj o wycenę

Oferujemy obsługę od pojedynczych transportów do kompleksowych rozwiązań dla Twojej logistyki.

Zapytanie ofertowe

Uzyskaj wycenę dla cyklicznych zleceń i projektów.

Zapytaj o ofertę >>

Szybka wycena transportowa

Uzyskaj wycenę dla swojego jednorazowego transportu.

Zapytaj o ofertę >>