[AKTUALIZACJA] Złagodzenia w czasie pracy kierowców zawodowych [POBIERZ]

Większość krajów Starego Kontynentu decyduje się obecnie na wprowadzenie nowych regulacji w zakresie czasu pracy kierowców zawodowych, co powoduje spore rozdrobnienie przepisów i utrudnienia w ich stosowaniu. Dlatego przygotowaliśmy dokument z usystematyzowanym zestawieniem, aktualnie obowiązujących wytycznych.

Aktualizacja: 23.04.2020 – kolejne zmiany wprowadzono w Słowenii. Szczegóły regulacji w pliku PDF do pobrania.


Aktualizacja: 16.04.2020 – kolejne zmiany wprowadzono w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Portugalii oraz Finlandii.


Aktualizacja: 06.04.2020 – kolejne zmiany wprowadzono w Hiszpanii, Belgii i Szwajcarii.


Aktualizacja: 01.04.2020 – Belgia wydłużyła okres obowiązywania złagodzeń przepisów o czasie pracy kierowcy do 30.04.2020.


Aktualizacja: 31.03.2020 – Do krajów stosujących złagodzenia przepisów o czasie pracy kierowcy dołączyła Łotwa.


W trudnym okresie szerzenia się wirusa SARS-CoV-2, wiele branż zmaga się z koniecznością przystosowania swoich działań do nowych warunków. Nie inaczej sytuacja ma się w transporcie, który niemal każdego dnia mierzy się z kolejnymi wyzwaniami. Większość państw stara się obecnie we własnym zakresie regulować funkcjonowanie przewozu towarów, wprowadzając indywidualne rozporządzenia. Szczególnie jest to widoczne we wdrażaniu polityki odstępstw od, dotychczas obowiązujących, przepisów o czasie pracy kierowców zawodowych. Niemal wszystkie kraje Europy wydały na czas pandemii koronawirusa własne wytyczne.

W odpowiedzi na rozdrobnienie i rozproszenie wiadomości o bieżących regulacjach, przygotowaliśmy dokument zawierający zestawienie wprowadzonych zmian, z podziałem na poszczególne państwa, który udostępniamy darmowo wszystkim osobom zapisującym się do naszego Newslettera.

 

Powrót do wszystkich artykułów