Rusza budowa Panattoni Park Kraków East IV. Całą powierzchnię – ponad 18 000 m kw. – zajmie OMEGA Pilzno

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozwija portfolio lokalizacji w regionie Krakowa. W Niepołomicach deweloper ruszył z budową Panattoni Park Kraków East IV, którego realizacja zostanie ukończona w maju 2024 r. Cała powierzchnia została już wynajęta przez polskiego operatora logistycznego – OMEGA Pilzno.

OMEGA Pilzno wynajmie Panattoni Park Kraków East IV

OMEGA Pilzno posiada znaczną bazę klientów w regionie, dlatego nowa, duża powierzchnia w Niepołomicach pozwoli usprawnić ich obsługę i zoptymalizować transport. Inwestycja powstaje przy węźle Niepołomice autostrady A4, zaledwie 8 km od Krakowa, co umożliwia sprawną obsługę klientów właśnie w stolicy Małopolski.

-„Niepołomice to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w regionie pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych, a wynajem całej powierzchni Panattoni Park Kraków East IV potwierdza, że dla niektórych branż może mieć znaczenie strategiczne. Małopolska potrzebuje kolejnych takich ośrodków, aby sprostać popytowi na nowoczesną powierzchnię przemysłową, dlatego planujemy następne inwestycje zarówno w Niepołomicach, jak i całym województwie”komentuje Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

OMEGA Pilzno skorzysta z 18 100 m kw. W ramach realizacji deweloper dostarczy segment biurowy o łącznej powierzchni 400 m kw. Zakończenie prac planowane jest już w maju 2024 r., a w kwietniu firma uzyska wczesny dostęp do wynajętej przestrzeni.

–„Rozszerzanie oferty logistycznej o nowe rynki jest elementem naszej długoletniej strategii biznesowej, a Małopolska stanowi dla Omegi Pilzno naturalny kierunek ekspansji. To już kolejny nowoczesny magazyn w naszym porfelu, który będzie oferował powierzchnię dla Klientów, ale też stanie się dobrze skomunikowaną bazą transportową dla naszej floty pojazdów ciężarowych. Małopolska jest obecnie kluczowym węzłem łączącym wschód z zachodem (A4), a już niebawem – dzięki drodze S7 – będzie również bramą do północnych rejonów naszego kraju. Region ma zatem wielki potencjał. Dodatkowo pobliska aglomeracja krakowska zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, co też jest niezwykle ważne” – wyjaśnia Arkadiusz Kurpiel, dyrektor handlowy w obszarze logistyki kontraktowej w OMEGA Pilzno.

Budowa Panattoni Park Kraków East IV

W Panattoni Park Kraków East IV OMEGA Pilzno skorzysta z szeregu zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań, a cały obiekt uzyska certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja zapewni bardzo dobry dostęp do austostrady A4.

–„Dostosowanie całego parku do potrzeb OMEGA Pilzno, przy jednocześnie krótkim czasie realizacji, potwierdza naszą elastyczność i partnerskie podejście w biznesie” – podsumowuje Filip Noworól z Panattoni.

 

O wyborze powierzchni – oprócz doskonałej lokalizacji – zdecydowała wcześniejsza efektywna współpraca OMEGA Pilzno z deweloperem. Panattoni m.in. dostarczyło dla firmy 14 500 m kw. w pobliżu Portu Gdańskiego.

Powrót do wszystkich artykułów