Nowy magazyn dla e-commerce powstaje w Rzeszowie

Omega Pilzno rozszerza swoją działalność o kolejny obiekt logistyczny, który stanie się częścią istniejącej już sieci 5 magazynów, rozlokowanych w Polsce. Nowy budynek dedykowany jest dla branży e-commerce i oferuje klientom pełną ofertą fulfillment.

Magazyn powstaje w Parku „Rzeszów – Dworzysko”, który znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec. To lokalizacja o znaczeniu strategicznym, choćby z uwagi na położenie niedaleko łącznika autostradowego S9.

Lokalizacja nowego magazynu dedykowanego dla branży e-commerce.

Nowy magazyn dla e-commerce już niebawem w Rzeszowie – dowiedz się więcej.

Usługi dla e-biznesu

Nowy magazyn Omegi Pilzno oferuje pełną usługę fulfillment, która wspomaga procesy logistyczne i jest bardzo popularna wśród przedsiębiorstw działających w branży e-commerce. W jej ramach magazyn oraz operator logistyczny przejmują całą obsługę przepływu towarów sklepu internetowego lub jej część. Przekazanie zarządzania operacjami logistycznymi zewnętrznemu podmiotowi, daje przedsiębiorcy więcej czasu na rozwijanie swojego produktu lub sprzedaży.

Fulfillment – oddelegowanie obsługi logistycznej sklepu internetowego zewnętrznemu operatorowi.

W ramach oferty Omegi Pilzno działania z zakresu fulfillment podzielone zostały na trzy obszary: logistykę od producenta, magazynowanie towarów oraz wysyłkę i obsługę zwrotów, które odzwierciedlają często spotykany scenariusz przepływu towaru, obsługiwany przez sklepy internetowe. Dodatkowo nowa usługa pozwala na integrację systemu magazynowego z popularnymi platformami e-commerce, co daje możliwość stałego podglądu statusu realizacji zamówień.

Podróż towaru pod pełną kontrolą

Odbiór od producenta

Usługa dedykowana dla sklepów internetowych, to nowość w ofercie Omegi Pilzno. Współpraca sklepu internetowego z naszym magazynem e-commerce może rozpoczynać się już na etapie odbioru towarów od producenta i przewozu w miejsce składowania. Usługa polega na organizacji transportu do wskazanego magazynu. Możliwe jest przetransportowanie towarów z całego świata do Polski zarówno drogą lądową jak i morską.

Ponadto w ofercie znajduje się obsługa celna towaru importowanego spoza granic Unii Europejskiej. W jej ramach właściciel sklepu internetowego może liczyć przykładowo na to, że sporządzimy za niego kompletną dokumentację, obliczymy należności celne i podatkowe oraz zajmiemy się nakładaniem i zdejmowaniem zamknięć celnych. Wszystko to konieczne jest, by umożliwić obrót importowanym towarem na terenie Polski oraz Wspólnoty.

Dowiedz się więcej o usłudze „fulfillment” dla branży e-commerce.

Operacje logistyczne w magazynie

Nowy magazyn w Dworzysku pod Rzeszowem jest częścią sieci obiektów logistycznych Omegi Pilzno rozlokowanych w kraju, których łączna powierzchnia sięga 116 000 m2. Daje to klientowi z branży e-commerce szereg korzyści. Przede wszystkim każdy z naszych 5 magazynów klasy A pozwala na regulowane warunki składowania, co daje możliwość elastycznego dostosowania powierzchni magazynowej do towarów z niemal każdej branży. Umożliwiamy nawet przechowywanie produktów spożywczych. Ponadto powierzchnia magazynowa może być wydzielona i specjalnie dopasowana do wymagań klienta oraz jego towaru.

Kiedy towar dotrze już w miejsce składowania, nie oznacza to końca jego podróży. W zasadzie jest to dla niego jeden z wielu przystanków na drodze do klienta. Czeka go bowiem jeszcze mnóstwo różnych, pracochłonnych operacji logistycznych, których wykonanie można zlecić. Należą do nich dekompletacja, paletyzacja czy etykietowanie, które są niezbędnymi czynnościami, gdy mamy do czynienia z dużymi partiami towaru.

Ważna jest również kontrola jakości, którą pracownicy magazynu mogą wykonać na podstawie ustalonej specyfikacji oraz według wymaganych procedur. Zapewnia to utrzymanie najwyższych standardów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo zwrotów czy reklamacji, co bezpośrednio przekłada się na zadowolenie klientów sklepu.

Przenieś obsługę logistyczną swojego sklepu do naszego magazynu dla e-commerce.

Jeżeli towar okaże się niepełnowartościowy realizowana jest usługa utylizacji, która obejmuje również opakowania oraz inne odpady. Po zutylizowaniu produktów czy odpadów powstaje protokół, który przekazujemy do wglądu.

Przed wysyłką wykonywane mogą być także kompletacja oraz pakowanie towaru, również według określonych wcześniej wytycznych. Tutaj do towaru możemy dodać inserty, prezenty okolicznościowe, czy zająć się personalizacją przesyłek.

Towar wyrusza do klienta

Ostatnim etapem podróży towaru jest wysłanie go do klienta końcowego. Z naszych magazynów może on trafić bezpośrednio pod wskazany adres, niezależnie od tego, czy będzie to lokalizacja w Polsce czy za granicą. Dodatkowo, w ramach obsługi wysyłkowej realizowane są także zwroty, wraz z pełnym raportowaniem.

Zapytaj o nowy magazyn i usługi dla e-commerce.

Choć fulfillment kojarzy się najbardziej ze sklepami internetowymi, to współpraca z magazynem e-commerce może być korzystna również dla producentów, dystrybutorów, a nawet firm, które okresowo lub jednorazowo prowadzą wysyłki do swoich klientów.

Powrót do wszystkich artykułów