Grupa Żywiec wybrała ekologiczne zestawy

Omega Pilzno rozpoczęła świadczenie usług transportowych dla Grupy Żywiec z wykorzystaniem ekologicznych zestawów ciężarowych. Współpraca nakierowana jest na obniżenie emisji szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych przy transporcie piwa.

Cztery ekologiczne zestawy Omegi Pilzno rozpoczęły przewozy dla Grupy Żywiec w ubiegłym tygodniu. Składają się z pojazdów IVECO S-Way Natural Power (LNG), naczep Wielton o obniżonej masie własnej oraz opon GoodYear Fuel Max, cechujących się zmniejszonymi oporami toczenia. Niskoemisyjne zestawy ciężarowe będą obsługiwały transport piwa na trasie Żywiec-Leżajsk oraz w okolicach obu miejscowości. To początek współpracy, która przyczynia się bezpośrednio do poprawy jakości powietrza w regionie.

Wybierz ekologiczny transport – skontaktuj się z nami.

Ekologiczny zestaw z niskoemisyjnej floty Omegi Pilzno.

Ekologiczna świadomość biznesu

Omega Pilzno chce wspierać dążenia przedsiębiorstw w realizacji wewnętrznej polityki ekologicznej. Wykorzystanie niskoemisyjnego transportu wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, które są świadome tragicznego w skutkach efektu cieplarnianego i rosnącego zanieczyszczenia atmosfery. Wdrażanie procedur prośrodowiskowych ma wydatny wpływ na polepszenie jakości powietrza oraz spowolnienie postępujących zmian klimatycznych, na czym korzystamy wszyscy.

Omega Pilzno zamówiła 50. ciągników napędzanych LNG.

Niskoemisyjna dystrybucja piwa wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju Grupy Żywiec, która od lat angażuje się w prośrodowiskowe działania. „Warzymy Lepszy Świat” to akcja, w której przedsiębiorstwo koncentruje się na redukcji emisji dwutlenku węgla w produkcji i dystrybucji swoich produktów. Natomiast „Wielka Zwrotka Ż”, to działanie umożliwiające konsumentom łatwe oddawania butelek zwrotnych bez paragonu, co również przyczynia się do obniżenia śladu węglowego przy produkcji piwa.

CplusE – Lekka naczepa

Na kanale CplusE, prowadzonym przez Omegę Pilzno, w ubiegłą niedzielę (12.07) ukazał się odcinek, w którym wyjaśniony jest wpływ lekkich naczep na obniżenie emisji szkodliwych substancji w transporcie. Film został zrealizowany w browarze Żywiec.

Powrót do wszystkich artykułów