Maspex otwiera nowy magazyn – obsługą zajmie się Omega Pilzno

Obiekt powstanie w ramach GLP Park Lędziny na Śląsku i posłuży jako regularny magazyn dystrybucyjny dla dywizji napojowej Grupy Maspex. W ramach wygranego przetargu Omega Pilzno zajmie się obsługą logistyczną magazynu oraz transportem.

 

Omega Pilzno to polski lider w branży TSL. Od ponad 30 lat świadczy kompleksowe usługi logistyczne. Firma prowadzi magazyny w woj. Podkarpackim oraz na Pomorzu, łącznie 140 000 m2 powierzchni magazynowej. Dysponuje własnym taborem 700 pojazdów ciężarowych.

 

Maspex to największa prywatna polska firma z branży spożywczej oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest zdecydowanym liderem na rynku produktów spożywczych w wielu kategoriach, w tym soków i napojów.

Otwarcie magazynu Maspex w Lędzinach – wiosna 2022

Dzięki elastycznej postawie obu stron, obiekt ma wystartować już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Na potrzeby firmy Maspex zorganizowano ponad 10 tys. m2 powierzchni magazynowej.

 

– Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z Omegą Pilzno ze względu na jej duże doświadczenie w branży. Ogromne znaczenie miał również fakt, że nasz Partner posiada własne zaplecze transportowe, którego część dedykowano do obsługi naszego projektu. Dodatkowo obie strony postawiły na dużą elastyczność, dzięki czemu udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą szybko wdrożyć zaplanowane przez nas działanie – Robert Szelugowski, Dyrektor Procesów Magazynowych Grupa Maspex.

 

– Współpraca z Maspex stanowi realizację naszej strategii kompleksowej obsługi klientów. Jako operator logistyczny możemy zaoferować rozwiązania łączące transport, kontrolę i organizację procesów magazynowych, a także strategiczne planowanie łańcuchów dostaw. Niezwykle cieszy nas, że tym rozwiązaniom zaufał europejski lider branży spożywczej – mówi Adam Godawski, wiceprezes Omegi Pilzno.

 

– Zawarcie porozumienia pomiędzy firmami Maspex a Omega Pilzno to klasyczna transakcja typu WIN-WIN, w której zorientowanie na wspólne cele umożliwiło znalezienie najlepszego i najbardziej satysfakcjonującego rozwiązania biznesowego. Nasze brokerskie doświadczenie i doskonała znajomość lokalnego rynku pozwoliły na przedstawienie kilku alternatywnych lokalizacji spełniających wymagania obu podmiotów. Gratulacje dla wszystkich osób zaangażowany w tę transakcję, która po raz kolejny udowodniła, jak istotne są relacje partnerskie i umiejętne wskazywanie korzyści biznesowych pozwalające na budowanie wspólnych sukcesów – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

 

Nowy magazyn powstaje na terenie jednej z najnowocześniejszych inwestycji w branży nieruchomości logistycznych w Polsce. GLP Park Lędziny oferuje liczne rozwiązania proekologiczne (z naciskiem na ograniczanie zużycia energii) oraz podnoszące komfort przyszłych użytkowników. Na naszym blogu przeczytasz więcej o zielonych magazynach, które przynoszą długoterminowe zyski.

 

W związku z realizacją projektu Omega Pilzno zatrudni na Śląsku ponad 50 pracowników, w tym menadżerów i specjalistów logistyki oraz magazynierów z uprawnieniami UDT.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Powrót do wszystkich artykułów