Rozwijaj biznes w branży transportowej z Omega Pilzno Rental

Grupa Omega Pilzno powołała do życia usługę wynajmu pojazdów ciężarowych – Omega Pilzno Rental. Przeznaczona jest dla firm transportowych, które planują rozszerzenie swojej działalności oraz dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, potrzebujących wsparcia na starcie.

Rozszerzenie taboru pojazdów ciężarowych, to jedna z podstawowych kierunków rozwoju firmy transportowej. Im więcej pojazdów operuje w ramach naszego przedsiębiorstwa, tym więcej możemy przewieźć towarów oraz wygenerować zysków, które są miernikiem skuteczności naszego zarządzania. Przedsiębiorca transportowy, chcący rozszerzyć działalność, ma zwykle kilka – niepozbawionych wad – ścieżek postępowania:

  1. Zakup nowego zestawu ciężarowego, który wiąże się z ogromnymi kosztami. Ciągnik siodłowy z naczepą plandekową może kosztować nawet 100 tys. euro. Dla małych przedsiębiorstw transportowych, a tym bardziej dla firm, które dopiero zaczynają zmagania w branży TSL, może być to kwota wręcz zaporowa, uniemożliwiająca rozwój taboru oraz rozszerzenie działalności czy oferty.
  2. Leasing nowego zestawu ciężarowego, który wcale nie jest wymarzonym wyborem, ponieważ koszty wpłaty wstępnej (około 30 tys. euro) oraz raty również mogą skutecznie przekroczyć możliwości nowej firmy transportowej. Ponadto „raczkujący” w biznesie przedsiębiorcy bardzo często borykają się z odmowami firm leasingowych.
  3. Zakup lub leasing używanego zestawu ciężarowego, który łączy wady obu powyższych rozwiązań, choć robi to w mniejszym wymiarze – wynikającym z niższego kosztu używanych pojazdów. Jednak ścieżka ta ma swoje własne słabe strony, wiążące się przykładowo z rosnącymi i trudnymi do przewidzenia kosztami serwisu. Używany i stary zestaw to również niższy prestiż przedsiębiorstwa.

Odrzucając wszystkie trzy powyższe „drogi przez mękę”, można uznać, że mały przedsiębiorca z branży TSL ma bardzo ograniczone perspektywy rozwoju, o ile nie dysponuje ogromnymi zasobami finansowymi. Na szczęście to nieprawda, bo rozwiązaniem, którego potrzebują firmy transportowe, szukające własnej drogi, jest wynajem pojazdów ciężarowych.

Wynajem z Omega Pilzno – wynajmij zestaw ciężarowy i zarabiaj lepiej

Omega Pilzno, tworząc usługę wynajmu pojazdów ciężarowych, podeszła do zagadnienia z perspektywy firmy transportowej. Bazując na własnym doświadczeniu (28 lat w branży TSL) utworzyła ofertę, która może skutecznie wspomóc przewoźników, w szybkim rozwoju własnego potencjału. W ofercie wynajmu w Omega Pilzno Rental są zatem pojazdy ciężarowe sprawdzonych marek oraz jednostki transportowe, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie na rynku.

LINK – Szczegóły oferty Omega Pilzno Rental.

Należą do nich ciągniki siodłowe Volvo, MAN oraz Iveco, które dodatkowo można zamówić w wersji jako ciągniki siodłowe na LNG, co pozwala rozszerzyć swoją działalność o klientów, którym zależy na ekologicznym transporcie. W ofercie naczep jest możliwość wynajmu plandek oraz chłodni, które można skonfigurować tak, by najlepiej odpowiadały zadaniom transportowym przedsiębiorstwa. Jest również opcja wynajęcia pojazdów kubaturowych, w tym solówek oraz przyczep ze standardami BDF i BDE. W ofercie są także pojazdy dystrybucyjne do 3,5 t oraz do 6 t

Omega Pilzno Rental - możliwość elastycznego konfigurowania zestawu pojazdów

Elastyczna forma wynajmu z Omega Pilzno – rotacja w zależności od potrzeb

Każdy z wymienionych wyżej pojazdów można wynająć na okres od jednego do nawet 60 miesięcy. Krótkie terminy najmu pozwalają na elastyczne dostosowanie wielkości taboru, do aktualnego zapotrzebowania oraz liczby zleceń transportowych. W razie potrzeb istnieje możliwość wymiany zabudowy (przykładowo z chłodni na plandekę) w okresie miesiąca i bez kar umownych, co również sprawia, że najemca nie musi bać się ewentualnych strat, gdy nagle zmieni się charakter wykonywanych przez niego transportów.

LINK – Skontaktuj się z konsultantem Omega Pilzno Rental i poznaj ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Szybki serwis w cenie usługi Omega Pilzno Rental

Klientowi Omega Pilzno Rental odpadają również zmartwienia związane ze stanem technicznym wynajętych zestawów ciężarowych. Usługi serwisowe takie jak przeglądy czy wymiana części eksploatacyjnych i opon stanowią część naszej oferty. Istnieje również możliwość korzystania z sieci serwisów własnych Omega Pilzno oraz zewnętrznych sieci serwisowych na terenie Europy: m.in. Thermo King, MAN, Volvo, Iveco, Krone, Schmitz czy Wielton. W przypadku niespodziewanej awarii na drodze jest możliwość skorzystania z serwisu mobilnego, którego szybka reakcja pozwala na minimalizację ewentualnych opóźnień w terminach dostawy. Dodatkowo w ramach usługi zawiera się ubezpieczenie assistance oraz ochrona przed uszkodzeniami.

Omega Pilzno Rental - sieć serwisów

Omega Pilzno Rental a wsparcie w pozyskiwaniu ładunków

Na początku drogi przedsiębiorstwo transportowe może mieć trudności w znalezieniu ładunków, które zapewnią mu byt. Ten problem może być również udziałem większych firm. Z uwagi na to w ramach Omega Pilzno Rental klienci mogą korzystać z usług spedycji Omegi Pilzno, która może pomóc w poszukiwaniu zleceń oraz planowaniu transportu, tak by optymalnie obłożyć całą flotę.

W ramach usługi możliwe jest także wsparcie związane z organizacją systemów opłat drogowych, parkingów, przepraw promowych, kart paliwowych czy myjni. Szczegóły usług dodatkowych można uzyskać kontaktując się z konsultantem Omega Pilzno Rental.

Omega Pilzno Rental - pakiet usług

Nowa firma transportowa w ramach Omega Pilzno Rental – Biznes ON

Ważnym elementem Omega Pilzno Rental jest oferta skierowana do nowych firm transportowych, które mogą wynająć swój pierwszy zestaw ciężarowy. Dla takich przedsiębiorców przygotowany został specjalny zestaw usług na start, który znacznie ułatwia początkującemu właścicielowi firmy transportowej, rozkręcenie własnego biznesu. W ramach Biznes ON pomagamy m.in. w otwarciu działalności gospodarczej oraz uzyskaniu licencji transportowej, co wiąże się w naszym kraju z ogromem papierkowej roboty, która może przerosnąć kogoś bez doświadczenia. Nasi eksperci mogą pomóc również w planowaniu transportu oraz pozyskiwaniu ładunków.

Powrót do wszystkich artykułów